Zdielať

10 najkrajších výhľadov zo striech na svete

TOP 5/10
10 najkrajších výhľadov zo striech na svete
5-(13 hlasov)

Ak sa chystáte na cestovanie po svete a máte v obľube výhľady na mestá s dobrým jedlom či drinkom v ruke, odporúčame vám týchto 10 miest, ktoré stoja za návštevu. Môžete tu drinky piť pri bazéne a zároveň sledovať panoramatické výhľady či už cez deň alebo v noci, keď mestá hýria farbami.

1. Singapurský Marina Bay Sands hotelový bazén

Strešný bazén s 360 stupňovým výhľadom na mesto je situovaný na 57. poschodí. Nadobudnete v ňom pocit, že je nekonečný, nakoľko má dĺžku približne 150 metrov. Infinity bazén s neskutočným výhľadom na Singapur zabezpečuje hotelu nepretržitú obsadenosť.

2. Level 43 Sky Lounge v Dubaji

Terasa situovaná v 155 metrovej výške nad zemou ponúka zo 43. poschodia nádherný panoramatický výhľad na celý Dubaj a jeho architektúru. Terasa je prístupná len pre hotelových hostí, no i napriek tomu býva preplnená.

3. Skye bar hotela Unique v Brazílii

Situovaný len na ôsmom poschodí, ale s magickým 360 stupňovým výhľadom na nočné Sao Paulo vám vezme dych. Vychutnávať si západ slnka na krásnej drevenej terase pri bazéne s drinkom v ruke nie je určite zlé.

4. Hong Kongský Steakhouse situovaný v srdci Wan Chai

Čo je lepšie ako dať si kvalitný steak s grandióznym výhľadom z 31. poschodia na panorámu Hongkongu? Možno už len dať si tu osviežujúci koktail alebo pohár kvalitného vínka pri západe slnka.

5. 1 Hotel South Beach v Miami s reštauráciou Watr

Fantastický výhľad na oceán vám zabezpečí terasa v polynézskom štýle s bazénom na 18. poschodí. V tomto luxusnom bazéne na streche hotela si môžete vychutnať západ slnka nad Atlantickým oceánom s miešaným drinkom v ruke.

6. Bar s výhľadom na vežatú Florenciu

Na streche luxusného hotela situovaného pri rieke Arno sa rozprestiera reštaurácia s barom SESTO on Arno s absolútne magickým výhľadom na celú Florenciu a jej okolie. Milovníci toskánskych miest by si mali zapísať toto miesto do svojho bucket listu.

7. Bar s Manhattanom na dlani

Ďalšia luxusná terasa je situovaná na streche fantastického Kimpton Ink48 hotela v New Yorku. Ponúka výhľad na rieku Hudson a mohutnú panorámu Manhattanu, ktorá očarí cez deň, ale určite aj v noci.

8. Budapeštiansky High Note Skybar

Síce nemá tak blízko k oblohe, keďže je len na deviatom poschodí, za to však svojim návštevníkom ponúka neskutočné výhľady na celú Budapešť vďaka dvom menším panoramatickým terasám.

9. Bar Ceresio 7 na streche Milánskeho hotela

Strešná terasa, kde je bar s reštauráciou a bazénmi situovaný, vám ponúkne úžasný výhľad na panorámu Milána a okolie. Sledovať pri bazéne západ slnka nad talianskou metropolou musí byť úchvatné.

10. Najvyššie položený bar v Bombaji

Výhľad na Arabské more a bezkonkurenčné pohodlie vám zabezpečí terasa tohto baru. Štyri ročné obdobia v Mumbai musia byť naozaj magické…

Či už to bude v New Yorku, Brazílii, talianskej Florencii alebo v neďalekej Budapešti, určite vám tieto strechy aspoň na chvíľku vezmú dych svojou lokalitou a neskutočným výhľadom.

Ohodnoťte náš článok

5-(13 hlasov)

Mohlo by vás zaujímať

Strecha ako významný architektonický prvok

Strecha ako významný architektonický prvok

Zaujímavosti Rady

Dizajn strechy z pohľadu architektúry, podobne ako každá forma umenia, má hlboký psychologický vplyv na nás samotných. V priebehu histórie architekti nestavali budovy len ako úkryt, ale umne vytvár...

6. marca 2024

Čítať viac
Jarná akcia „Až jedna tretina strechy zdarma“

Jarná akcia „Až jedna tretina strechy zdarma“

Novinky

Aktuálne máme v akcii ešte dostupných 56 816 m2 plechu Podmienky výhodného nákupu: Platí pre objednávky nad 100m2 akéhokoľvek trapézového plechu a plechových doplnkov. Táto skvelá ponuka sa vzťahuj...

22. februára 2024

Čítať viac
Technické novinky a inovácie v oblasti strešných krytín

Technické novinky a inovácie v oblasti strešných krytín

Zaujímavosti

Lepšie úžitkové vlastnosti, dlhšia životnosť či nižšie náklady na energie. Všetko spomenuté vám môže priniesť nová strecha využívajúca tie najnovšie technické riešenia a inovácie. Pripravili sme pr...

9. januára 2024

Čítať viac