Zdielať

10 najkrajších výhľadov zo striech na svete

TOP 5/10
10 najkrajších výhľadov zo striech na svete

Ak sa chystáte na cestovanie po svete a máte v obľube výhľady na mestá s dobrým jedlom či drinkom v ruke, odporúčame vám týchto 10 miest, ktoré stoja za návštevu. Môžete tu drinky piť pri bazéne a zároveň sledovať panoramatické výhľady či už cez deň alebo v noci, keď mestá hýria farbami.

1. Singapurský Marina Bay Sands hotelový bazén

Strešný bazén s 360 stupňovým výhľadom na mesto je situovaný na 57. poschodí. Nadobudnete v ňom pocit, že je nekonečný, nakoľko má dĺžku približne 150 metrov. Infinity bazén s neskutočným výhľadom na Singapur zabezpečuje hotelu nepretržitú obsadenosť.

2. Level 43 Sky Lounge v Dubaji

Terasa situovaná v 155 metrovej výške nad zemou ponúka zo 43. poschodia nádherný panoramatický výhľad na celý Dubaj a jeho architektúru. Terasa je prístupná len pre hotelových hostí, no i napriek tomu býva preplnená.

3. Skye bar hotela Unique v Brazílii

Situovaný len na ôsmom poschodí, ale s magickým 360 stupňovým výhľadom na nočné Sao Paulo vám vezme dych. Vychutnávať si západ slnka na krásnej drevenej terase pri bazéne s drinkom v ruke nie je určite zlé.

4. Hong Kongský Steakhouse situovaný v srdci Wan Chai

Čo je lepšie ako dať si kvalitný steak s grandióznym výhľadom z 31. poschodia na panorámu Hongkongu? Možno už len dať si tu osviežujúci koktail alebo pohár kvalitného vínka pri západe slnka.

5. 1 Hotel South Beach v Miami s reštauráciou Watr

Fantastický výhľad na oceán vám zabezpečí terasa v polynézskom štýle s bazénom na 18. poschodí. V tomto luxusnom bazéne na streche hotela si môžete vychutnať západ slnka nad Atlantickým oceánom s miešaným drinkom v ruke.

6. Bar s výhľadom na vežatú Florenciu

Na streche luxusného hotela situovaného pri rieke Arno sa rozprestiera reštaurácia s barom SESTO on Arno s absolútne magickým výhľadom na celú Florenciu a jej okolie. Milovníci toskánskych miest by si mali zapísať toto miesto do svojho bucket listu.

7. Bar s Manhattanom na dlani

Ďalšia luxusná terasa je situovaná na streche fantastického Kimpton Ink48 hotela v New Yorku. Ponúka výhľad na rieku Hudson a mohutnú panorámu Manhattanu, ktorá očarí cez deň, ale určite aj v noci.

8. Budapeštiansky High Note Skybar

Síce nemá tak blízko k oblohe, keďže je len na deviatom poschodí, za to však svojim návštevníkom ponúka neskutočné výhľady na celú Budapešť vďaka dvom menším panoramatickým terasám.

9. Bar Ceresio 7 na streche Milánskeho hotela

Strešná terasa, kde je bar s reštauráciou a bazénmi situovaný, vám ponúkne úžasný výhľad na panorámu Milána a okolie. Sledovať pri bazéne západ slnka nad talianskou metropolou musí byť úchvatné.

10. Najvyššie položený bar v Bombaji

Výhľad na Arabské more a bezkonkurenčné pohodlie vám zabezpečí terasa tohto baru. Štyri ročné obdobia v Mumbai musia byť naozaj magické…

Či už to bude v New Yorku, Brazílii, talianskej Florencii alebo v neďalekej Budapešti, určite vám tieto strechy aspoň na chvíľku vezmú dych svojou lokalitou a neskutočným výhľadom.

Mohlo by vás zaujímať

5 tipov, ako si vybrať pokrývača strechy

5 tipov, ako si vybrať pokrývača strechy

Rady

Rekonštruujete alebo idete rovno stavať novú strechu? Tak po výbere tej správnej strešnej krytiny budete zrejme riešiť otázku, ako si vybrať kvalitných majstrov. Pripravili sme pre vás 5 tipov, ako...

7. septembra 2021

Čítať viac
Prečo je dôležitý tesniaci pás okolo komína a akým spôsobom sa dá ešte použiť?

Prečo je dôležitý tesniaci pás okolo komína a akým spôsobom sa dá ešte použiť?

Rady

Pri každej streche je veľmi dôležité aj jej utesnenie. Platí to najmä o okolí komína, vikierov, výlezov a strešných okien. Jednoducho, všetky miesta, cez ktoré by mohlo v budúcnosti zatekať prípadn...

5. septembra 2021

Čítať viac
Záveterné lišty na streche: aké sú ich funkcie a prečo sú také dôležité?

Záveterné lišty na streche: aké sú ich funkcie a prečo sú také dôležité?

Rady

Oplechovanie strechy má priamy vplyv na jej úžitkové vlastnosti. Ak nezanedbáte výber a montáž klampiarskych doplnkov, konštrukcia pod strešnou krytinou bude dostatočne chránená pred poveternostným...

2. septembra 2021

Čítať viac
Šikmá strecha ako tradičná voľba: aké prináša výhody?

Šikmá strecha ako tradičná voľba: aké prináša výhody?

Zaujímavosti

Jedným zo základných kritérií, podľa ktorých rozlišujeme strechy je ich sklon. Pri výbere strechy spravidla „proti“ sebe stoja strechy ploché a šikmé, ktoré u nás stále prevažujú a patria medzi veľ...

17. júla 2021

Čítať viac