Zdielať

10 najkrajších výhľadov zo striech na svete

TOP 5/10
10 najkrajších výhľadov zo striech na svete
5-(13 hlasov)

Ak sa chystáte na cestovanie po svete a máte v obľube výhľady na mestá s dobrým jedlom či drinkom v ruke, odporúčame vám týchto 10 miest, ktoré stoja za návštevu. Môžete tu drinky piť pri bazéne a zároveň sledovať panoramatické výhľady či už cez deň alebo v noci, keď mestá hýria farbami.

1. Singapurský Marina Bay Sands hotelový bazén

Strešný bazén s 360 stupňovým výhľadom na mesto je situovaný na 57. poschodí. Nadobudnete v ňom pocit, že je nekonečný, nakoľko má dĺžku približne 150 metrov. Infinity bazén s neskutočným výhľadom na Singapur zabezpečuje hotelu nepretržitú obsadenosť.

2. Level 43 Sky Lounge v Dubaji

Terasa situovaná v 155 metrovej výške nad zemou ponúka zo 43. poschodia nádherný panoramatický výhľad na celý Dubaj a jeho architektúru. Terasa je prístupná len pre hotelových hostí, no i napriek tomu býva preplnená.

3. Skye bar hotela Unique v Brazílii

Situovaný len na ôsmom poschodí, ale s magickým 360 stupňovým výhľadom na nočné Sao Paulo vám vezme dych. Vychutnávať si západ slnka na krásnej drevenej terase pri bazéne s drinkom v ruke nie je určite zlé.

4. Hong Kongský Steakhouse situovaný v srdci Wan Chai

Čo je lepšie ako dať si kvalitný steak s grandióznym výhľadom z 31. poschodia na panorámu Hongkongu? Možno už len dať si tu osviežujúci koktail alebo pohár kvalitného vínka pri západe slnka.

5. 1 Hotel South Beach v Miami s reštauráciou Watr

Fantastický výhľad na oceán vám zabezpečí terasa v polynézskom štýle s bazénom na 18. poschodí. V tomto luxusnom bazéne na streche hotela si môžete vychutnať západ slnka nad Atlantickým oceánom s miešaným drinkom v ruke.

6. Bar s výhľadom na vežatú Florenciu

Na streche luxusného hotela situovaného pri rieke Arno sa rozprestiera reštaurácia s barom SESTO on Arno s absolútne magickým výhľadom na celú Florenciu a jej okolie. Milovníci toskánskych miest by si mali zapísať toto miesto do svojho bucket listu.

7. Bar s Manhattanom na dlani

Ďalšia luxusná terasa je situovaná na streche fantastického Kimpton Ink48 hotela v New Yorku. Ponúka výhľad na rieku Hudson a mohutnú panorámu Manhattanu, ktorá očarí cez deň, ale určite aj v noci.

8. Budapeštiansky High Note Skybar

Síce nemá tak blízko k oblohe, keďže je len na deviatom poschodí, za to však svojim návštevníkom ponúka neskutočné výhľady na celú Budapešť vďaka dvom menším panoramatickým terasám.

9. Bar Ceresio 7 na streche Milánskeho hotela

Strešná terasa, kde je bar s reštauráciou a bazénmi situovaný, vám ponúkne úžasný výhľad na panorámu Milána a okolie. Sledovať pri bazéne západ slnka nad talianskou metropolou musí byť úchvatné.

10. Najvyššie položený bar v Bombaji

Výhľad na Arabské more a bezkonkurenčné pohodlie vám zabezpečí terasa tohto baru. Štyri ročné obdobia v Mumbai musia byť naozaj magické…

Či už to bude v New Yorku, Brazílii, talianskej Florencii alebo v neďalekej Budapešti, určite vám tieto strechy aspoň na chvíľku vezmú dych svojou lokalitou a neskutočným výhľadom.

Ohodnoťte náš článok

5-(13 hlasov)

Mohlo by vás zaujímať

Oslavujeme 20 rokov na trhu!

Oslavujeme 20 rokov na trhu!

Naše produkty

20. výročie Maslenu predstavuje významný míľnik v histórii každej spoločnosti, nás nevynimajúc. Poďme sa spolu pozrieť týmito pár riadkami, čím sme si za tých 20. rokov ako firma prešli a na záver ...

24. júla 2023

Čítať viac
Čo sú priehradové väzníky a na čo slúžia?

Čo sú priehradové väzníky a na čo slúžia?

Rady

Priehradové väzníky si nachádzajú v stavebníctve čoraz väčšie uplatnenie, a to prakticky vo všetkých segmentoch. Využiť sa dajú ako pri priemyselných a dopravných stavbách, tak aj bežných rodinných...

22. júna 2023

Čítať viac
Ako a prečo oplechovať atiku?

Ako a prečo oplechovať atiku?

Rady

Atika je architektonickým prvkom, ktorý zďaleka nie je výsadou iba historických stavieb. Práve naopak, atika býva súčasťou napríklad aj moderných rodinných domov s plochou strechou. Či už ju v konk...

18. júna 2023

Čítať viac
Ako funguje paropriepustná fólia a prečo na ňu nezabudnúť?

Ako funguje paropriepustná fólia a prečo na ňu nezabudnúť?

Rady

Nevyhnutnou súčasťou moderných a funkčných strešných plášťov sú aj fólie, ktoré plnia rôzne funkcie. Tie vo všeobecnosti slúžia na ochranu nosných častí strechy, znižovanie únikov tepla z vnútornýc...

12. júna 2023

Čítať viac