Zdielať

10 najkrajších výhľadov zo striech na svete

TOP 5/10
10 najkrajších výhľadov zo striech na svete

Ak sa chystáte na cestovanie po svete a máte v obľube výhľady na mestá s dobrým jedlom či drinkom v ruke, odporúčame vám týchto 10 miest, ktoré stoja za návštevu. Môžete tu drinky piť pri bazéne a zároveň sledovať panoramatické výhľady či už cez deň alebo v noci, keď mestá hýria farbami.

1. Singapurský Marina Bay Sands hotelový bazén

Strešný bazén s 360 stupňovým výhľadom na mesto je situovaný na 57. poschodí. Nadobudnete v ňom pocit, že je nekonečný, nakoľko má dĺžku približne 150 metrov. Infinity bazén s neskutočným výhľadom na Singapur zabezpečuje hotelu nepretržitú obsadenosť.

2. Level 43 Sky Lounge v Dubaji

Terasa situovaná v 155 metrovej výške nad zemou ponúka zo 43. poschodia nádherný panoramatický výhľad na celý Dubaj a jeho architektúru. Terasa je prístupná len pre hotelových hostí, no i napriek tomu býva preplnená.

3. Skye bar hotela Unique v Brazílii

Situovaný len na ôsmom poschodí, ale s magickým 360 stupňovým výhľadom na nočné Sao Paulo vám vezme dych. Vychutnávať si západ slnka na krásnej drevenej terase pri bazéne s drinkom v ruke nie je určite zlé.

4. Hong Kongský Steakhouse situovaný v srdci Wan Chai

Čo je lepšie ako dať si kvalitný steak s grandióznym výhľadom z 31. poschodia na panorámu Hongkongu? Možno už len dať si tu osviežujúci koktail alebo pohár kvalitného vínka pri západe slnka.

5. 1 Hotel South Beach v Miami s reštauráciou Watr

Fantastický výhľad na oceán vám zabezpečí terasa v polynézskom štýle s bazénom na 18. poschodí. V tomto luxusnom bazéne na streche hotela si môžete vychutnať západ slnka nad Atlantickým oceánom s miešaným drinkom v ruke.

6. Bar s výhľadom na vežatú Florenciu

Na streche luxusného hotela situovaného pri rieke Arno sa rozprestiera reštaurácia s barom SESTO on Arno s absolútne magickým výhľadom na celú Florenciu a jej okolie. Milovníci toskánskych miest by si mali zapísať toto miesto do svojho bucket listu.

7. Bar s Manhattanom na dlani

Ďalšia luxusná terasa je situovaná na streche fantastického Kimpton Ink48 hotela v New Yorku. Ponúka výhľad na rieku Hudson a mohutnú panorámu Manhattanu, ktorá očarí cez deň, ale určite aj v noci.

8. Budapeštiansky High Note Skybar

Síce nemá tak blízko k oblohe, keďže je len na deviatom poschodí, za to však svojim návštevníkom ponúka neskutočné výhľady na celú Budapešť vďaka dvom menším panoramatickým terasám.

9. Bar Ceresio 7 na streche Milánskeho hotela

Strešná terasa, kde je bar s reštauráciou a bazénmi situovaný, vám ponúkne úžasný výhľad na panorámu Milána a okolie. Sledovať pri bazéne západ slnka nad talianskou metropolou musí byť úchvatné.

10. Najvyššie položený bar v Bombaji

Výhľad na Arabské more a bezkonkurenčné pohodlie vám zabezpečí terasa tohto baru. Štyri ročné obdobia v Mumbai musia byť naozaj magické…

Či už to bude v New Yorku, Brazílii, talianskej Florencii alebo v neďalekej Budapešti, určite vám tieto strechy aspoň na chvíľku vezmú dych svojou lokalitou a neskutočným výhľadom.

Mohlo by vás zaujímať

5 dôvodov, prečo je plechová strecha ideálnym riešením aj pre vašu stavbu

5 dôvodov, prečo je plechová strecha ideálnym riešením aj pre vašu stavbu

Rady

Plechové strechy sú aj na Slovensku stále populárnejšie a žiadanejšie. Spájajú v sebe totiž viacero výhod, ktoré z nich pri stavbe, či rekonštrukcii často robia bezkonkurenčnú voľbu. Zistite, prečo...

21. mája 2021

Čítať viac
Slovník strechy, 1 časť.

Slovník strechy, 1 časť.

Zaujímavosti

Pri stavbe rodinného domu  sa ľudia stretávajú s rôznymi výrazmi, ktorým nie vždy rozumejú. Aj preto sme pripravili malý slovník strechy. Veríme, že vám pomôže pri vašich veľkých plánoch. A Aetos –...

21. mája 2021

Čítať viac
Správna montáž plechovej strechy: kľúč k dlhej životnosti a bezproblémovému využívaniu

Správna montáž plechovej strechy: kľúč k dlhej životnosti a bezproblémovému využívaniu

Rady

Plechové strešné krytiny sú vďaka svojim vlastnostiam stále obľúbenejšou voľbou. Nízka hmotnosť, široká paleta rôznych vyhotovení ale aj dlhá životnosť sú len niektoré z výhod, ktoré ponúkajú plech...

21. mája 2021

Čítať viac
Ako sa rozdávajú vianočné darčeky vo svete?

Ako sa rozdávajú vianočné darčeky vo svete?

Zaujímavosti

Najkrajšie obdobie roka sa už nezadržateľne blížia a spolu s ním aj rozdávanie darčekov. Vráťme sa nachvíľku do detských čias a pozrime sa na to, aké rôzne bytosti vo svete roznášajú vianočné darče...

21. mája 2021

Čítať viac