Zdielať

5 dôvodov, prečo zveriť rekonštrukciu strechy odborníkom

Rady
5 dôvodov, prečo zveriť rekonštrukciu strechy odborníkom
5-(17 hlasov)

Máte pocit, že vám strecha doslova padne na hlavu? Akékoľvek obavy o kvalitu a stav strechy rozhodne nepodceňujte, možno je totiž najvyšší čas začať premýšľať nad rekonštrukciou. Žiadna strecha nevydrží večnosť a najčastejšími dôvodmi pre jej kompletnú rekonštrukciu je spravidla havarijný stav krovu, pravidelné zatekanie, alebo úplná degradácia strešnej krytiny. Toto je 5 dôvodov, prečo by ste sa v prípade rekonštrukcie strechy mali určite obrátiť na odborníkov.

1. Rekonštrukcia strechy je komplexný proces

Rekonštrukcia strechy pozostáva z viacerých krokov, pri ktorých je potrebné postupovať s patričnou odbornosťou. Mnohé veci je však dopredu ťažké odhadnúť a niektoré sa ani z voľne dostupných zdrojov nemáte šancu dozvedieť. Platí, že v tomto smere sú najväčšou devízou reálne skúsenosti a odbornosť.

Ak zveríte rekonštrukciu strechy do rúk skúsenému odborníkovi, môžete sa spoľahnúť na to, že vám presne poradí, čo bude pre vašu strechu najlepšie. Nielen v teoretickej, ale aj praktickej rovine.

2. Na začiatku rekonštrukcie je potrebné odborné posúdenie

Každá rekonštrukcia strechy by mala začať dôkladným posúdením aktuálneho stavu, a to nielen čo sa týka strešnej krytiny a jej prvkov, ale aj krovu. Neraz je potrebné osloviť aj statika, aby zhodnotil, aký typ strechy stavba ešte „unesie“. Bez konkrétnych znalostí a skúseností môžete ľahko niečo prehliadnuť a výsledkom bude rekonštrukcia, ktorú sa buď vôbec nepodarí dokončiť, alebo neprinesie želaný efekt.

Rekonštrukcia strechy je vylepšení domu nielen po vizuálnej stránke

3. Odborník vám pomôže so zostavením rozpočtu na rekonštrukciu

Veľmi často radíme, a nielen pri rekonštrukciách, nešetriť na nesprávnom mieste. Pre laika je však niekedy ťažké odlíšiť, kde sa dá niečo ušetriť a naopak, na čom sa šetriť rozhodne neoplatí. Samozrejme, základnú predstavu o cene za rekonštrukciu si ľahko urobíte aj sami, väčšinou to však nestačí.

Odborník vám pomôže zorientovať sa v cenníkoch dodávateľov tak, aby ste zbytočne nepreplácali za predimenzované prvky, ale zároveň, aby ste sa nenechali zlákať nízkou cenou a pochybnou kvalitou.

4. Kvalitne vykonanou rekonštrukciou k lepšiemu bývaniu

Ak bude rekonštrukcia strechy vyhotovená naozaj poctivo a odborne, máte istotu, že vynovená strecha výrazne zlepší váš komfort bývania. Nemusíte si robiť starosti o zatekanie, prefukovanie a spolu so znížením tepelných únikov cez strechu sa znížia aj vaše účty za energie.

Rekonštrukciou strechy k nižším nákladom na energie

5. Dostanete záruku nielen na materiál, ale aj na prácu

Rozhodli ste sa pre svojpomocnú rekonštrukciu strechy? Ak niečo náhodou pokazíte, prípadne nejaký materiál znehodnotíte, môžete si akurát tak nadávať. Ak nemáte dostatok skúseností a zručnosti, svojpomocná rekonštrukcia sa týmto spôsobom môže predražiť. Nepostupujte preto spôsobom pokus – omyl a zverte svoju strechu do rúk profesionálom, ktorí vám poskytnú záruku nielen na materiál, ale aj kvalitu odvedenej práce. Rekonštrukcia strechy je investíciou, ktorú sa oplatí zveriť odborníkom.

Ohodnoťte náš článok

5-(17 hlasov)

Mohlo by vás zaujímať

Strecha ako významný architektonický prvok

Strecha ako významný architektonický prvok

Zaujímavosti Rady

Dizajn strechy z pohľadu architektúry, podobne ako každá forma umenia, má hlboký psychologický vplyv na nás samotných. V priebehu histórie architekti nestavali budovy len ako úkryt, ale umne vytvár...

6. marca 2024

Čítať viac
Jarná akcia „Až jedna tretina strechy zdarma“

Jarná akcia „Až jedna tretina strechy zdarma“

Novinky

Aktuálne máme v akcii ešte dostupných 56 816 m2 plechu Podmienky výhodného nákupu: Platí pre objednávky nad 100m2 akéhokoľvek trapézového plechu a plechových doplnkov. Táto skvelá ponuka sa vzťahuj...

22. februára 2024

Čítať viac
Technické novinky a inovácie v oblasti strešných krytín

Technické novinky a inovácie v oblasti strešných krytín

Zaujímavosti

Lepšie úžitkové vlastnosti, dlhšia životnosť či nižšie náklady na energie. Všetko spomenuté vám môže priniesť nová strecha využívajúca tie najnovšie technické riešenia a inovácie. Pripravili sme pr...

9. januára 2024

Čítať viac