Zdielať

5 dôvodov, prečo zveriť rekonštrukciu strechy odborníkom

Rady
5 dôvodov, prečo zveriť rekonštrukciu strechy odborníkom
5-(17 hlasov)

Máte pocit, že vám strecha doslova padne na hlavu? Akékoľvek obavy o kvalitu a stav strechy rozhodne nepodceňujte, možno je totiž najvyšší čas začať premýšľať nad rekonštrukciou. Žiadna strecha nevydrží večnosť a najčastejšími dôvodmi pre jej kompletnú rekonštrukciu je spravidla havarijný stav krovu, pravidelné zatekanie, alebo úplná degradácia strešnej krytiny. Toto je 5 dôvodov, prečo by ste sa v prípade rekonštrukcie strechy mali určite obrátiť na odborníkov.

1. Rekonštrukcia strechy je komplexný proces

Rekonštrukcia strechy pozostáva z viacerých krokov, pri ktorých je potrebné postupovať s patričnou odbornosťou. Mnohé veci je však dopredu ťažké odhadnúť a niektoré sa ani z voľne dostupných zdrojov nemáte šancu dozvedieť. Platí, že v tomto smere sú najväčšou devízou reálne skúsenosti a odbornosť.

Ak zveríte rekonštrukciu strechy do rúk skúsenému odborníkovi, môžete sa spoľahnúť na to, že vám presne poradí, čo bude pre vašu strechu najlepšie. Nielen v teoretickej, ale aj praktickej rovine.

2. Na začiatku rekonštrukcie je potrebné odborné posúdenie

Každá rekonštrukcia strechy by mala začať dôkladným posúdením aktuálneho stavu, a to nielen čo sa týka strešnej krytiny a jej prvkov, ale aj krovu. Neraz je potrebné osloviť aj statika, aby zhodnotil, aký typ strechy stavba ešte „unesie“. Bez konkrétnych znalostí a skúseností môžete ľahko niečo prehliadnuť a výsledkom bude rekonštrukcia, ktorú sa buď vôbec nepodarí dokončiť, alebo neprinesie želaný efekt.

Rekonštrukcia strechy je vylepšení domu nielen po vizuálnej stránke

3. Odborník vám pomôže so zostavením rozpočtu na rekonštrukciu

Veľmi často radíme, a nielen pri rekonštrukciách, nešetriť na nesprávnom mieste. Pre laika je však niekedy ťažké odlíšiť, kde sa dá niečo ušetriť a naopak, na čom sa šetriť rozhodne neoplatí. Samozrejme, základnú predstavu o cene za rekonštrukciu si ľahko urobíte aj sami, väčšinou to však nestačí.

Odborník vám pomôže zorientovať sa v cenníkoch dodávateľov tak, aby ste zbytočne nepreplácali za predimenzované prvky, ale zároveň, aby ste sa nenechali zlákať nízkou cenou a pochybnou kvalitou.

4. Kvalitne vykonanou rekonštrukciou k lepšiemu bývaniu

Ak bude rekonštrukcia strechy vyhotovená naozaj poctivo a odborne, máte istotu, že vynovená strecha výrazne zlepší váš komfort bývania. Nemusíte si robiť starosti o zatekanie, prefukovanie a spolu so znížením tepelných únikov cez strechu sa znížia aj vaše účty za energie.

Rekonštrukciou strechy k nižším nákladom na energie

5. Dostanete záruku nielen na materiál, ale aj na prácu

Rozhodli ste sa pre svojpomocnú rekonštrukciu strechy? Ak niečo náhodou pokazíte, prípadne nejaký materiál znehodnotíte, môžete si akurát tak nadávať. Ak nemáte dostatok skúseností a zručnosti, svojpomocná rekonštrukcia sa týmto spôsobom môže predražiť. Nepostupujte preto spôsobom pokus – omyl a zverte svoju strechu do rúk profesionálom, ktorí vám poskytnú záruku nielen na materiál, ale aj kvalitu odvedenej práce. Rekonštrukcia strechy je investíciou, ktorú sa oplatí zveriť odborníkom.

Ohodnoťte náš článok

5-(17 hlasov)

Mohlo by vás zaujímať

Ako a prečo odvetrávať šikmú strechu?

Ako a prečo odvetrávať šikmú strechu?

Rady

Odvetrávanie šikmých striech neradno podceňovať a mal by to vedieť každý jeden odborník, ktorý sa venuje návrhom a realizácii striech. Napriek tomu je nevhodne navrhnuté odvetrávanie strechy stále ...

21. januára 2023

Čítať viac
Čo je vetrotesnosť striech a prečo by ste ju mali brať do úvahy?

Čo je vetrotesnosť striech a prečo by ste ju mali brať do úvahy?

Rady

Pri projektovaní novej strechy a výbere strešnej krytiny je potrebné zohľadniť poveternostné podmienky v danej lokalite a počítať aj s prípadnými excesmi. Správne skonštruovanú novú strechu s dosta...

12. januára 2023

Čítať viac
Kvalitná strecha začína správnou realizáciou krovu

Kvalitná strecha začína správnou realizáciou krovu

Rady

Krov je nosnou konštrukciou šikmých striech a vzhľadom na to, akú dôležitú úlohu plní, zaslúži si mimoriadnu pozornosť nielen pri projektovaní, ale aj pri jeho realizácii. Kvalitne vyhotovený krov ...

30. decembra 2022

Čítať viac
Nová možnosť zmrazenia aktuálnych nižších cien

Nová možnosť zmrazenia aktuálnych nižších cien

Naše produkty

Aj v roku 2023 sa očakávajú vysoké čísla inflácie, ktoré spôsobujú nielen medzi našimi zákazníkmi neistotu. Je viac než isté, že vysoká inflácia aj tento rok odvetrá z bankových účtov viac ako 10%....

23. decembra 2022

Čítať viac