Zdielať

5 dôvodov, prečo zveriť rekonštrukciu strechy odborníkom

Rady
5 dôvodov, prečo zveriť rekonštrukciu strechy odborníkom

Máte pocit, že vám strecha doslova padne na hlavu? Akékoľvek obavy o kvalitu a stav strechy rozhodne nepodceňujte, možno je totiž najvyšší čas začať premýšľať nad rekonštrukciou. Žiadna strecha nevydrží večnosť a najčastejšími dôvodmi pre jej kompletnú rekonštrukciu je spravidla havarijný stav krovu, pravidelné zatekanie, alebo úplná degradácia strešnej krytiny. Toto je 5 dôvodov, prečo by ste sa v prípade rekonštrukcie strechy mali určite obrátiť na odborníkov.

1. Rekonštrukcia strechy je komplexný proces

Rekonštrukcia strechy pozostáva z viacerých krokov, pri ktorých je potrebné postupovať s patričnou odbornosťou. Mnohé veci je však dopredu ťažké odhadnúť a niektoré sa ani z voľne dostupných zdrojov nemáte šancu dozvedieť. Platí, že v tomto smere sú najväčšou devízou reálne skúsenosti a odbornosť.

Ak zveríte rekonštrukciu strechy do rúk skúsenému odborníkovi, môžete sa spoľahnúť na to, že vám presne poradí, čo bude pre vašu strechu najlepšie. Nielen v teoretickej, ale aj praktickej rovine.

2. Na začiatku rekonštrukcie je potrebné odborné posúdenie

Každá rekonštrukcia strechy by mala začať dôkladným posúdením aktuálneho stavu, a to nielen čo sa týka strešnej krytiny a jej prvkov, ale aj krovu. Neraz je potrebné osloviť aj statika, aby zhodnotil, aký typ strechy stavba ešte „unesie“. Bez konkrétnych znalostí a skúseností môžete ľahko niečo prehliadnuť a výsledkom bude rekonštrukcia, ktorú sa buď vôbec nepodarí dokončiť, alebo neprinesie želaný efekt.

Rekonštrukcia strechy je vylepšení domu nielen po vizuálnej stránke

3. Odborník vám pomôže so zostavením rozpočtu na rekonštrukciu

Veľmi často radíme, a nielen pri rekonštrukciách, nešetriť na nesprávnom mieste. Pre laika je však niekedy ťažké odlíšiť, kde sa dá niečo ušetriť a naopak, na čom sa šetriť rozhodne neoplatí. Samozrejme, základnú predstavu o cene za rekonštrukciu si ľahko urobíte aj sami, väčšinou to však nestačí.

Odborník vám pomôže zorientovať sa v cenníkoch dodávateľov tak, aby ste zbytočne nepreplácali za predimenzované prvky, ale zároveň, aby ste sa nenechali zlákať nízkou cenou a pochybnou kvalitou.

4. Kvalitne vykonanou rekonštrukciou k lepšiemu bývaniu

Ak bude rekonštrukcia strechy vyhotovená naozaj poctivo a odborne, máte istotu, že vynovená strecha výrazne zlepší váš komfort bývania. Nemusíte si robiť starosti o zatekanie, prefukovanie a spolu so znížením tepelných únikov cez strechu sa znížia aj vaše účty za energie.

Rekonštrukciou strechy k nižším nákladom na energie

5. Dostanete záruku nielen na materiál, ale aj na prácu

Rozhodli ste sa pre svojpomocnú rekonštrukciu strechy? Ak niečo náhodou pokazíte, prípadne nejaký materiál znehodnotíte, môžete si akurát tak nadávať. Ak nemáte dostatok skúseností a zručnosti, svojpomocná rekonštrukcia sa týmto spôsobom môže predražiť. Nepostupujte preto spôsobom pokus – omyl a zverte svoju strechu do rúk profesionálom, ktorí vám poskytnú záruku nielen na materiál, ale aj kvalitu odvedenej práce. Rekonštrukcia strechy je investíciou, ktorú sa oplatí zveriť odborníkom.

Mohlo by vás zaujímať

5 tipov, ako si vybrať pokrývača strechy

5 tipov, ako si vybrať pokrývača strechy

Rady

Rekonštruujete alebo idete rovno stavať novú strechu? Tak po výbere tej správnej strešnej krytiny budete zrejme riešiť otázku, ako si vybrať kvalitných majstrov. Pripravili sme pre vás 5 tipov, ako...

7. septembra 2021

Čítať viac
Prečo je dôležitý tesniaci pás okolo komína a akým spôsobom sa dá ešte použiť?

Prečo je dôležitý tesniaci pás okolo komína a akým spôsobom sa dá ešte použiť?

Rady

Pri každej streche je veľmi dôležité aj jej utesnenie. Platí to najmä o okolí komína, vikierov, výlezov a strešných okien. Jednoducho, všetky miesta, cez ktoré by mohlo v budúcnosti zatekať prípadn...

5. septembra 2021

Čítať viac
Záveterné lišty na streche: aké sú ich funkcie a prečo sú také dôležité?

Záveterné lišty na streche: aké sú ich funkcie a prečo sú také dôležité?

Rady

Oplechovanie strechy má priamy vplyv na jej úžitkové vlastnosti. Ak nezanedbáte výber a montáž klampiarskych doplnkov, konštrukcia pod strešnou krytinou bude dostatočne chránená pred poveternostným...

2. septembra 2021

Čítať viac
Šikmá strecha ako tradičná voľba: aké prináša výhody?

Šikmá strecha ako tradičná voľba: aké prináša výhody?

Zaujímavosti

Jedným zo základných kritérií, podľa ktorých rozlišujeme strechy je ich sklon. Pri výbere strechy spravidla „proti“ sebe stoja strechy ploché a šikmé, ktoré u nás stále prevažujú a patria medzi veľ...

17. júla 2021

Čítať viac