Zdielať

Čo všetko potrebujeme na presnú cenovú ponuku?

Rady
Čo všetko potrebujeme na presnú cenovú ponuku?
5-(15 hlasov)

Výber novej strechy sprevádza spravidla porovnávanie niekoľkých cenových ponúk. My sa držíme zásady, že cenová ponuka by mala byť čo najpresnejšia a výsledná suma za novú strechu by vás rozhodne nemala prekvapiť. Na to však potrebujeme aj vašu súčinnosť. Zistite, čo všetko potrebujeme vedieť na to, aby sme vám vedeli vypracovať relevantnú cenovú ponuku na vašu novú strechu.

Cenová ponuka na novú strechu je pri výbere mimoriadne dôležitým prvkom, ktorý neraz rozhodne o tom, pre aký materiál a akého dodávateľa sa napokon rozhodnete. Aby vás ale nakoniec nečakali nepríjemné prekvapenia, cenová ponuka by sa mala v najväčšej možnej miere približovať realite. Na to je však nevyhnutné, aby sme čo najpodrobnejšie poznali viaceré parametre. Ako je to v prípade cenových ponúk na plechové strechy?

Čo by malo byť súčasťou cenovej ponuky?

Vo všeobecnosti platí, že pri vytváraní cenovej ponuky potrebujeme vedieť omnoho viac, ako len požadovanú plochu strechy. Zďaleka si nestačí iba vypočítať množstvo materiálu, alebo konkrétne v našom prípade, rozlohu plechovej krytiny. Správne vypracovaná cenová ponuka na plechovú strechu by mala obsahovať omnoho viac položiek.

Na to, aby sme vám vedeli poskytnúť relevantnú cenovú ponuku, potrebujeme poznať viacero údajov. V prvom rade musíme vedieť, aký typ strechy plánujete stavať. Či pôjde o sedlovú alebo plochú strechu, prípadne aké členenie a ďalšie prvky bude táto strecha mať. Rozlišujeme približne 20 typov striech a užitočnou pomôckou pre vás bude prehľad typov striech.

Po definovaní typu strechy potrebujeme vedieť aspoň jej približné rozmery, teda šírku a dĺžku po spáde. Ak toto meranie vykonať neviete, môžete požiadať o zameranie našim pracovníkom, ktoré je bezplatné a nezáväzné. Pre vypracovanie cenovej ponuky je dôležitou informáciou aj to, či si do nej prajete zahrnúť aj odkvapový systém.

Cenová ponuka na strechu pri novostavbách

Ideálnou situáciou v prípade striech pre novostavby je, ak máte k dispozícii projektovú dokumentáciu. Ponúka totiž presné výpočty a parametre strechy, návrh najideálnejšej strešnej krytiny a tiež všetkých prvkov strechy.

Výslednú cenu totiž neovplyvňuje iba plocha strešnej krytiny, ale aj jej členenie a taktiež vyhotovenie krovu. Popri tom treba pri cenovej ponuke zohľadniť aj všetky ďalšie prvky, ako je napríklad strešné okno či potreba oplechovania komína. Práve projektová dokumentácia je často pri konkrétnych cenových ponukách odrazovým mostíkom, vďaka ktorému budete mať výber novej strechy ľahší.

Pri cenovej ponuke je dôležité vychádzať z projektovej dokumentácie

Cenová ponuka na strechu pri rekonštrukciách, garáži, sklade a iných stavbách

V prípade rekonštrukcií striech už existujúcich stavieb je situácia podobná, avšak dôkladné zameranie je ešte dôležitejšie. V našom formulári pre vypracovanie cenovej ponuky nájdete niekoľko možností, ako identifikovať typ stavby. Tu si teda okrem novostavby môžete vybrať rekonštrukciu, garáž, chatu alebo skladové priestory, prípadne typ stavby definovať vlastnými slovami. Pri tvorbe cenovej ponuky je totiž potrebné zohľadniť aj určenie samotnej stavby. Ak máte záujem o vypracovanie cenovej ponuky na vyhotovenie strechy, vyplňte náš formulár. Pripravili sme ho tak, aby ste nezabudli na nič dôležité a aby sme mali k dispozícii potrebné údaje.

Ohodnoťte náš článok

5-(15 hlasov)

Mohlo by vás zaujímať

Oslavujeme 20 rokov na trhu!

Oslavujeme 20 rokov na trhu!

Naše produkty

20. výročie Maslenu predstavuje významný míľnik v histórii každej spoločnosti, nás nevynimajúc. Poďme sa spolu pozrieť týmito pár riadkami, čím sme si za tých 20. rokov ako firma prešli a na záver ...

24. júla 2023

Čítať viac
Čo sú priehradové väzníky a na čo slúžia?

Čo sú priehradové väzníky a na čo slúžia?

Rady

Priehradové väzníky si nachádzajú v stavebníctve čoraz väčšie uplatnenie, a to prakticky vo všetkých segmentoch. Využiť sa dajú ako pri priemyselných a dopravných stavbách, tak aj bežných rodinných...

22. júna 2023

Čítať viac
Ako a prečo oplechovať atiku?

Ako a prečo oplechovať atiku?

Rady

Atika je architektonickým prvkom, ktorý zďaleka nie je výsadou iba historických stavieb. Práve naopak, atika býva súčasťou napríklad aj moderných rodinných domov s plochou strechou. Či už ju v konk...

18. júna 2023

Čítať viac
Ako funguje paropriepustná fólia a prečo na ňu nezabudnúť?

Ako funguje paropriepustná fólia a prečo na ňu nezabudnúť?

Rady

Nevyhnutnou súčasťou moderných a funkčných strešných plášťov sú aj fólie, ktoré plnia rôzne funkcie. Tie vo všeobecnosti slúžia na ochranu nosných častí strechy, znižovanie únikov tepla z vnútornýc...

12. júna 2023

Čítať viac