Zdielať

Čo všetko potrebujeme na presnú cenovú ponuku?

Rady
Čo všetko potrebujeme na presnú cenovú ponuku?

Výber novej strechy sprevádza spravidla porovnávanie niekoľkých cenových ponúk. My sa držíme zásady, že cenová ponuka by mala byť čo najpresnejšia a výsledná suma za novú strechu by vás rozhodne nemala prekvapiť. Na to však potrebujeme aj vašu súčinnosť. Zistite, čo všetko potrebujeme vedieť na to, aby sme vám vedeli vypracovať relevantnú cenovú ponuku na vašu novú strechu.

Cenová ponuka na novú strechu je pri výbere mimoriadne dôležitým prvkom, ktorý neraz rozhodne o tom, pre aký materiál a akého dodávateľa sa napokon rozhodnete. Aby vás ale nakoniec nečakali nepríjemné prekvapenia, cenová ponuka by sa mala v najväčšej možnej miere približovať realite. Na to je však nevyhnutné, aby sme čo najpodrobnejšie poznali viaceré parametre. Ako je to v prípade cenových ponúk na plechové strechy?

Čo by malo byť súčasťou cenovej ponuky?

Vo všeobecnosti platí, že pri vytváraní cenovej ponuky potrebujeme vedieť omnoho viac, ako len požadovanú plochu strechy. Zďaleka si nestačí iba vypočítať množstvo materiálu, alebo konkrétne v našom prípade, rozlohu plechovej krytiny. Správne vypracovaná cenová ponuka na plechovú strechu by mala obsahovať omnoho viac položiek.

Na to, aby sme vám vedeli poskytnúť relevantnú cenovú ponuku, potrebujeme poznať viacero údajov. V prvom rade musíme vedieť, aký typ strechy plánujete stavať. Či pôjde o sedlovú alebo plochú strechu, prípadne aké členenie a ďalšie prvky bude táto strecha mať. Rozlišujeme približne 20 typov striech a užitočnou pomôckou pre vás bude prehľad typov striech.

Po definovaní typu strechy potrebujeme vedieť aspoň jej približné rozmery, teda šírku a dĺžku po spáde. Ak toto meranie vykonať neviete, môžete požiadať o zameranie našim pracovníkom, ktoré je bezplatné a nezáväzné. Pre vypracovanie cenovej ponuky je dôležitou informáciou aj to, či si do nej prajete zahrnúť aj odkvapový systém.

Cenová ponuka na strechu pri novostavbách

Ideálnou situáciou v prípade striech pre novostavby je, ak máte k dispozícii projektovú dokumentáciu. Ponúka totiž presné výpočty a parametre strechy, návrh najideálnejšej strešnej krytiny a tiež všetkých prvkov strechy.

Výslednú cenu totiž neovplyvňuje iba plocha strešnej krytiny, ale aj jej členenie a taktiež vyhotovenie krovu. Popri tom treba pri cenovej ponuke zohľadniť aj všetky ďalšie prvky, ako je napríklad strešné okno či potreba oplechovania komína. Práve projektová dokumentácia je často pri konkrétnych cenových ponukách odrazovým mostíkom, vďaka ktorému budete mať výber novej strechy ľahší.

Pri cenovej ponuke je dôležité vychádzať z projektovej dokumentácie

Cenová ponuka na strechu pri rekonštrukciách, garáži, sklade a iných stavbách

V prípade rekonštrukcií striech už existujúcich stavieb je situácia podobná, avšak dôkladné zameranie je ešte dôležitejšie. V našom formulári pre vypracovanie cenovej ponuky nájdete niekoľko možností, ako identifikovať typ stavby. Tu si teda okrem novostavby môžete vybrať rekonštrukciu, garáž, chatu alebo skladové priestory, prípadne typ stavby definovať vlastnými slovami. Pri tvorbe cenovej ponuky je totiž potrebné zohľadniť aj určenie samotnej stavby. Ak máte záujem o vypracovanie cenovej ponuky na vyhotovenie strechy, vyplňte náš formulár. Pripravili sme ho tak, aby ste nezabudli na nič dôležité a aby sme mali k dispozícii potrebné údaje.

Mohlo by vás zaujímať

5 tipov, ako si vybrať pokrývača strechy

5 tipov, ako si vybrať pokrývača strechy

Rady

Rekonštruujete alebo idete rovno stavať novú strechu? Tak po výbere tej správnej strešnej krytiny budete zrejme riešiť otázku, ako si vybrať kvalitných majstrov. Pripravili sme pre vás 5 tipov, ako...

7. septembra 2021

Čítať viac
Prečo je dôležitý tesniaci pás okolo komína a akým spôsobom sa dá ešte použiť?

Prečo je dôležitý tesniaci pás okolo komína a akým spôsobom sa dá ešte použiť?

Rady

Pri každej streche je veľmi dôležité aj jej utesnenie. Platí to najmä o okolí komína, vikierov, výlezov a strešných okien. Jednoducho, všetky miesta, cez ktoré by mohlo v budúcnosti zatekať prípadn...

5. septembra 2021

Čítať viac
Záveterné lišty na streche: aké sú ich funkcie a prečo sú také dôležité?

Záveterné lišty na streche: aké sú ich funkcie a prečo sú také dôležité?

Rady

Oplechovanie strechy má priamy vplyv na jej úžitkové vlastnosti. Ak nezanedbáte výber a montáž klampiarskych doplnkov, konštrukcia pod strešnou krytinou bude dostatočne chránená pred poveternostným...

2. septembra 2021

Čítať viac
Šikmá strecha ako tradičná voľba: aké prináša výhody?

Šikmá strecha ako tradičná voľba: aké prináša výhody?

Zaujímavosti

Jedným zo základných kritérií, podľa ktorých rozlišujeme strechy je ich sklon. Pri výbere strechy spravidla „proti“ sebe stoja strechy ploché a šikmé, ktoré u nás stále prevažujú a patria medzi veľ...

17. júla 2021

Čítať viac