Zdielať

Čo všetko potrebujeme na presnú cenovú ponuku?

Rady
Čo všetko potrebujeme na presnú cenovú ponuku?

Výber novej strechy sprevádza spravidla porovnávanie niekoľkých cenových ponúk. My sa držíme zásady, že cenová ponuka by mala byť čo najpresnejšia a výsledná suma za novú strechu by vás rozhodne nemala prekvapiť. Na to však potrebujeme aj vašu súčinnosť. Zistite, čo všetko potrebujeme vedieť na to, aby sme vám vedeli vypracovať relevantnú cenovú ponuku na vašu novú strechu.

Cenová ponuka na novú strechu je pri výbere mimoriadne dôležitým prvkom, ktorý neraz rozhodne o tom, pre aký materiál a akého dodávateľa sa napokon rozhodnete. Aby vás ale nakoniec nečakali nepríjemné prekvapenia, cenová ponuka by sa mala v najväčšej možnej miere približovať realite. Na to je však nevyhnutné, aby sme čo najpodrobnejšie poznali viaceré parametre. Ako je to v prípade cenových ponúk na plechové strechy?

Čo by malo byť súčasťou cenovej ponuky?

Vo všeobecnosti platí, že pri vytváraní cenovej ponuky potrebujeme vedieť omnoho viac, ako len požadovanú plochu strechy. Zďaleka si nestačí iba vypočítať množstvo materiálu, alebo konkrétne v našom prípade, rozlohu plechovej krytiny. Správne vypracovaná cenová ponuka na plechovú strechu by mala obsahovať omnoho viac položiek.

Na to, aby sme vám vedeli poskytnúť relevantnú cenovú ponuku, potrebujeme poznať viacero údajov. V prvom rade musíme vedieť, aký typ strechy plánujete stavať. Či pôjde o sedlovú alebo plochú strechu, prípadne aké členenie a ďalšie prvky bude táto strecha mať. Rozlišujeme približne 20 typov striech a užitočnou pomôckou pre vás bude prehľad typov striech.

Po definovaní typu strechy potrebujeme vedieť aspoň jej približné rozmery, teda šírku a dĺžku po spáde. Ak toto meranie vykonať neviete, môžete požiadať o zameranie našim pracovníkom, ktoré je bezplatné a nezáväzné. Pre vypracovanie cenovej ponuky je dôležitou informáciou aj to, či si do nej prajete zahrnúť aj odkvapový systém.

Cenová ponuka na strechu pri novostavbách

Ideálnou situáciou v prípade striech pre novostavby je, ak máte k dispozícii projektovú dokumentáciu. Ponúka totiž presné výpočty a parametre strechy, návrh najideálnejšej strešnej krytiny a tiež všetkých prvkov strechy.

Výslednú cenu totiž neovplyvňuje iba plocha strešnej krytiny, ale aj jej členenie a taktiež vyhotovenie krovu. Popri tom treba pri cenovej ponuke zohľadniť aj všetky ďalšie prvky, ako je napríklad strešné okno či potreba oplechovania komína. Práve projektová dokumentácia je často pri konkrétnych cenových ponukách odrazovým mostíkom, vďaka ktorému budete mať výber novej strechy ľahší.

Pri cenovej ponuke je dôležité vychádzať z projektovej dokumentácie

Cenová ponuka na strechu pri rekonštrukciách, garáži, sklade a iných stavbách

V prípade rekonštrukcií striech už existujúcich stavieb je situácia podobná, avšak dôkladné zameranie je ešte dôležitejšie. V našom formulári pre vypracovanie cenovej ponuky nájdete niekoľko možností, ako identifikovať typ stavby. Tu si teda okrem novostavby môžete vybrať rekonštrukciu, garáž, chatu alebo skladové priestory, prípadne typ stavby definovať vlastnými slovami. Pri tvorbe cenovej ponuky je totiž potrebné zohľadniť aj určenie samotnej stavby. Ak máte záujem o vypracovanie cenovej ponuky na vyhotovenie strechy, vyplňte náš formulár. Pripravili sme ho tak, aby ste nezabudli na nič dôležité a aby sme mali k dispozícii potrebné údaje.

Mohlo by vás zaujímať

5 dôvodov, prečo je plechová strecha ideálnym riešením aj pre vašu stavbu

5 dôvodov, prečo je plechová strecha ideálnym riešením aj pre vašu stavbu

Rady

Plechové strechy sú aj na Slovensku stále populárnejšie a žiadanejšie. Spájajú v sebe totiž viacero výhod, ktoré z nich pri stavbe, či rekonštrukcii často robia bezkonkurenčnú voľbu. Zistite, prečo...

21. mája 2021

Čítať viac
Slovník strechy, 1 časť.

Slovník strechy, 1 časť.

Zaujímavosti

Pri stavbe rodinného domu  sa ľudia stretávajú s rôznymi výrazmi, ktorým nie vždy rozumejú. Aj preto sme pripravili malý slovník strechy. Veríme, že vám pomôže pri vašich veľkých plánoch. A Aetos –...

21. mája 2021

Čítať viac
Správna montáž plechovej strechy: kľúč k dlhej životnosti a bezproblémovému využívaniu

Správna montáž plechovej strechy: kľúč k dlhej životnosti a bezproblémovému využívaniu

Rady

Plechové strešné krytiny sú vďaka svojim vlastnostiam stále obľúbenejšou voľbou. Nízka hmotnosť, široká paleta rôznych vyhotovení ale aj dlhá životnosť sú len niektoré z výhod, ktoré ponúkajú plech...

21. mája 2021

Čítať viac
Ako sa rozdávajú vianočné darčeky vo svete?

Ako sa rozdávajú vianočné darčeky vo svete?

Zaujímavosti

Najkrajšie obdobie roka sa už nezadržateľne blížia a spolu s ním aj rozdávanie darčekov. Vráťme sa nachvíľku do detských čias a pozrime sa na to, aké rôzne bytosti vo svete roznášajú vianočné darče...

21. mája 2021

Čítať viac