Zdielať

Kovové profily ako stratené debnenie

Naše produkty
Kovové profily ako stratené debnenie
4.8-(20 hlasov)

Najmä pri odlievaní základových dosiek alebo ako súčasť bežných kompozitných stropov z betónu, oceľových vzpier a trapézových plechov sú kovové profily ideálne ako stratené debnenie.

Čo je stratené debnenie?

Ak sa pri stavbe použije čerstvý betón nalievaný na miesto, je potrebné vyhotoviť debnenie, aby tekutý betón nadobudol požadovaný tvar. Debnenie sa zvyčajne zhotovuje z drevených dosiek a panelov, ktoré sa po vytvrdnutí betónu opäť odstránia.

Ide to však aj jednoduchšie. Vyhotovením tzv. strateného debnenia si ušetríte prácu pri oddebňovaní. Pri tomto type debnenia sa totiž samotné debnenie po vytvrdnutí betónu neodstraňuje, ale jednoducho sa ponechá na mieste.

Kým trapézové profilové plechy sa v skutočnosti používajú ako čisté debnenie v klasickom stratenom debnení na podopretie čerstvého betónu až do jeho úplného vytvrdnutia, trapézový plech v kompozitných podlahách zohráva úlohu aj v záverečnom štádiu, pretože profil absorbuje ťahové napätie pri zaťažení podlahy, kým betón odoláva tlakovému zaťaženiu.

Profily Maslen na stratené debnenie


Maslen T85 trapézový plech

Medzi trapézovými plechmi Maslen nájdete niekoľko profilov, ktoré sú vhodné na vyhotovenie debnenia. Asi najčastejšie sa na tento účel používa náš nosný profil T85, ktorý je vhodný na vyhotovenie nosných konštrukčných prvkov budov, na stratené debnenie alebo tiež na zateplené montované stropy a obklady.

Ohodnoťte náš článok

4.8-(20 hlasov)

Mohlo by vás zaujímať

Strecha ako významný architektonický prvok

Strecha ako významný architektonický prvok

Zaujímavosti Rady

Dizajn strechy z pohľadu architektúry, podobne ako každá forma umenia, má hlboký psychologický vplyv na nás samotných. V priebehu histórie architekti nestavali budovy len ako úkryt, ale umne vytvár...

6. marca 2024

Čítať viac
Jarná akcia „Až jedna tretina strechy zdarma“

Jarná akcia „Až jedna tretina strechy zdarma“

Novinky

Aktuálne máme v akcii ešte dostupných 56 816 m2 plechu Podmienky výhodného nákupu: Platí pre objednávky nad 100m2 akéhokoľvek trapézového plechu a plechových doplnkov. Táto skvelá ponuka sa vzťahuj...

22. februára 2024

Čítať viac
Technické novinky a inovácie v oblasti strešných krytín

Technické novinky a inovácie v oblasti strešných krytín

Zaujímavosti

Lepšie úžitkové vlastnosti, dlhšia životnosť či nižšie náklady na energie. Všetko spomenuté vám môže priniesť nová strecha využívajúca tie najnovšie technické riešenia a inovácie. Pripravili sme pr...

9. januára 2024

Čítať viac