Zdielať

Oslavujeme 20 rokov na trhu!

Naše produkty
Oslavujeme 20 rokov na trhu!
3.7-(3 hlasov)

20. výročie Maslenu predstavuje významný míľnik v histórii každej spoločnosti, nás nevynimajúc. Poďme sa spolu pozrieť týmito pár riadkami, čím sme si za tých 20. rokov ako firma prešli a na záver vás potešíme možnosťou výhodnej kúpy našej krytiny.

Ako sme sa rozvíjali až do dnešných dní

Naše prapočiatky sa datujú ešte do 90.rokov, kedy sme ako bratia Jaroslav a Pavol Maslenovci nastúpili do firmy nášho otca, ktorý sa venoval zámočníckej výrobe a montáži oceľových konštrukcií. Otec vtedy potreboval na rozšírenie firmy našu pomoc, a tak sme sa pridali do spoločnosti a pomáhali najmä s nákupom materiálov. Postupne sme začali obchodovať a prevádzkovať obchod s hutným materiálom a železiarstvom. V tomto období sme si uvedomili potenciál výroby plechových strešných krytín, ktoré boli na Slovensku dovtedy cenovo nedostupné, pretože sa dovážali zo zahraničia.

V roku 2003 sme sa odvážili a oficiálne sme založili našu vlastnú firmu, ktorú sme spojili s naším menom. Rozhodli sme sa ísť na trh doslova s vlastnou kožou. Pri pomenovaní firmy podľa vlastného mena je človek totižto nútený zniesť všetky bremená úspechu či neúspechu, ktoré prichádzajú s podnikaním. Táto úroveň osobnej angažovanosti a zodpovednosti slúži ako hnací motor pre nekonečnú tvorbu, vývoj a inovácie. Keď je vaše meno vyryté na tabuli firmy, cítite silnejšiu závislosť na zabezpečení jej kvality a dlhodobého úspechu. Tak či onak, hneď sme po založení firmy spustili výrobu plechových strešných krytín v Badíne pri Banskej Bystrici a odvtedy sme sa nezastavili. Spoločne s tímom oddaných pracovníkov sme postupne rozšírili naše portfólio produktov a osobné praktické skúsenosti nám umožnili čeliť neustálym výzvam trhu.

Naším hlavným cieľom bolo a je dosiahnuť kvalitný slovenský výrobok a zabezpečiť, aby naše strechy zákazníkom vydržali čo najdlhšie. Naša snaha o stále zdokonaľovanie nás priviedla k inováciám a potrebe rozšírenia na zahraničné trhy. S postupom času sme expandovali do okolitých krajín a vytvorili sieť pobočiek. Začiatky budovania pobočkovej siete (aktuálne 23 pobočiek) sa datujú už do roku 2005, kde sme otvorili prvú pobočku v Bratislave. Už o štyri roky neskôr sme sa rozhodli preniknúť aj na rumunský trh. Našu rumunskú časť firmy sme strategicky umiestnili v Nadlaku, čo nám umožnilo dopravne jednoduchší vstup na veľký rumunský trh.

Rast nášho podnikania sa nezastavil a tak ďalším prirodzeným rozšírením bol český trh, kam sme sa dostali v roku 2012 otvorením prvej pobočky v Českej republike a to v Brne. Už o tri roky sme sa rozšírili aj na rakúsky trh a to otvorením našej prevádzky vo Viedni. Tu smerujeme aj naše posledné úsilie s cieľom vybudovať logistické centrum, ktoré ešte viac zlepší dostupnosť našich produktov.

Naša odvaha nepoľaviť v úsilí nás priviedla v koronakrízovom období aj na maďarský trh v roku 2020 a rok 2021 bol pre nás výnimočný okrem iného aj otvorením nových krásných office priestorov na centrále v Badíne. Ešte detailnejší pohľad na históriu našej firmy získate aj prečítaním článkov na Trend a Forbes.

Kým je firma Maslen teraz

Sme náležite hrdí na naše doterajšie úspechy a vďační za našich verných zákazníkov. Rovnako sme vďační nášmu špecializovanému tímu školených profesionálov, ktorí do všetkých projektov prinášajú svoje znalosti a odbornosť, aby zabezpečili ich bezproblémovú realizáciu. Vďaka školeniam a profesionálnemu rozvoju, inováciám a neustálemu zlepšovaniu zostávame v súlade s najnovšími trendmi v našom odvetví. Týmto prístupom sme sa postupne stali najväčším slovenským predajcom na trhu výroby plechových krytín. Keď uvažujeme o minulosti a pozeráme sa do budúcnosti, zaviazali sme sa udržiavať našu povesť dôveryhodného lídra v odvetví strešných krytín a poskytovať našim zákazníkom bezkonkurenčnú kvalitu a služby.

Navyše, v roku 2022 sme dosiahli veľký úspech, keď sme získali prestížne ocenenie – prvú priečku v súťaži „Diamant slovenského biznisu“ v regióne Stred. Toto ocenenie nám prinieslo potvrdenie našej dlhoročnej snahy, oddanosti a kvality nášho podnikania. Je to pre nás obrovská pocta a zároveň motivácia na ďalšie rozširovanie našej činnosti a ponúkanie kvalitných produktov a služieb našim zákazníkom.

Naša úspešná expanzia na okolité trhy nám umožňuje byť medzinárodne konkurencieschopní a zároveň sa viac angažovať v rastúcom stavebnom priemysle v regióne Strednej Európy. Získanie ocenenia „Diamant slovenského biznisu“ je pre nás potvrdením toho, že sme na správnej ceste a že naša snaha o rozvoj a zdokonaľovanie je náležite ocenená.

Vďaka našej technologicky pokročilej výrobe a kvalitným výrobkom sme si získali dôveru a uznanie od zákazníkov, čo nás ešte viac motivuje na trvalé posilňovanie našej pozície na trhu a naďalej poskytovať profesionálne služby na najvyššej úrovni.

Tešíme sa z tohto úspechu a vďaka našim oddaným zamestnancom a verným zákazníkom veríme, že budeme aj naďalej prekonávať výzvy a dosahovať vynikajúce výsledky. Sme hrdí na to, čo sme dosiahli a sme pripravení ďalšie roky ambiciózne rozširovať naše podnikanie a prinášať riešenia pre strechy v regióne Strednej Európy.

Výročná akcia

Pri príležitosti oslavy našich 20. narodenín sme si pre vás ako poďakovanie pripravili akciu 20%, ktorú môžete využiť do 20. augusta 2023 alebo do vypredania zásob. Akcia platí na všetky plechové strechy a doplnky vo farbách červenohnedej (RAL3009) a tehlovej (RAL8004) v našej prémiovej povrchovej úprave MAT a HB50MAT (30 ročná záruka). Pre pravidelných odberateľov sme si pripravili niečo naviac. Pre bližšie informácie sa neváhajte obrátiť na obchodného zástupcu najbližšej prevádzky. Kompletné info o akcii nájdete na https://www.maslen.sk/aktualne-akcie/

Ohodnoťte náš článok

3.7-(3 hlasov)

Mohlo by vás zaujímať

Existuje dotácia na strechu?

Existuje dotácia na strechu?

Rady

Prekvapujú vás každoročne vyššie a vyššie faktúry za energie, stará strecha už pomaly dosluhuje a býva sa vám pod ňou čoraz horšie? Alebo premýšľate, ako dosiahnuť, aby vám strecha prinášala ešte v...

28. mája 2024

Čítať viac
Kedy je čas na výmenu strešnej krytiny?

Kedy je čas na výmenu strešnej krytiny?

Rady

Strecha patrí medzi najdôležitejšie prvky každého domu, chráni nielen pred poveternostnými vplyvmi, ale zároveň dotvára celkový estetický dojem stavby. Navyše, viac ako si dokážeme pripustiť ovplyv...

28. apríla 2024

Čítať viac
Strešný eternit: čo s ním a ako postupovať?

Strešný eternit: čo s ním a ako postupovať?

Rady

Niektoré stavebné materiály patria jednoznačne do minulosti a príkladom je aj azbestocement, ktorý ešte nie tak dávno tvoril strechy menších aj väčších objektov. Strešný eternit už v súčasnosti nem...

28. marca 2024

Čítať viac
Strecha ako významný architektonický prvok

Strecha ako významný architektonický prvok

Zaujímavosti Rady

Dizajn strechy z pohľadu architektúry, podobne ako každá forma umenia, má hlboký psychologický vplyv na nás samotných. V priebehu histórie architekti nestavali budovy len ako úkryt, ale umne vytvár...

6. marca 2024

Čítať viac