Všetky lakované povrchy časom kriedujú a na svojom povrchu zadržiavajú nečistoty, čo vyžaduje priebežné a pravidelné čistenie a umývanie. Ak však stupeň a prejavy znečistenia povrchu vážne znehodnotia estetický vzhľad strechy, obvyklé čistenie nie je dostačujúce a potrebné sú precíznejšie formy čistenia, údržby, opravy až po úplné prelakovanie poškodených častí. Na základe existujúcich problémov pri znečistení objektov sa musí rozlišovať medzi:
Čistiace prostriedky odstraňujúce špinu, pleseň a kriedu:
• 15ml bezfosfátového pracieho prostriedku na liter vody
• 8ml tekutého prostriedku na umývanie riadu na liter vody
• 15ml bielidla pre domácnosť na liter vody
• 15ml amoniaku/čpavku pre domácnosť na liter vody
• rozpúšťadlá a organické čističe
Nepoužívajte fosfátové čistiace prostriedky.
Sme spoločnosť s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti strešných krytín, preto neustále dbáme o Vašu strechu, aby sme zachovali jej pôvodný vzhľad a hlavne funkčnosť a životnosť. Naši vyškolení pracovníci spoľahlivo vyčistia akýkoľvek povrch, a to šetrne k prírode a rýchlo. Pracujeme so značkovými prístrojmi a kvalitnou, nezávadnou chémiou.
Viac ako 22 rokov
skúseností
Profesionálny
tím odborníkov
Garancia
kvality
Pozornosť treba venovať aj nedostupným miestam, ktoré sú zväčša mimo zorného poľa nášho každodenného pohľadu. Každá kontrola odkvapového systému vyžaduje vyčistenie žľabov. Ak v blízkosti vašej stavby rastú vysoké stromy (listnaté aj ihličnaté), čisteniu žľabov sa treba venovať minimálne dvakrát do roka. Neskoro na jeseň a na jar. Ak lístie napadané do žľabov upcháva odpadové rúry, namontujeme Vám do kotlíkov lapače lístia, ktoré bude potrebné pravidelne čistiť. Práve nečistoty, ktoré vplyvom dažďa a vetra vyústia do žľabov, spôsobia nepriechodnosť a nefunkčnosť celého odkvapového systému. Je dôležité pravidelné vyčistenie týchto miesť, kde sa pri neodstránení hromadia machy, plesne a drží sa tam vlhkosť, čo spôsobuje degradáciu povrchovej úpravy žľabu.
Moderné strechy už majú kvalitné prechodové prvky, ktoré dokážu dlhodobo odolávať poveternostným vplyvom či dilatácii. Aj v tomto prípade sa môže stať, že popri komíne môže začať nebadane zatekať pod strešnú krytinu, a pri nekvalitne utesnenej fólii (membráne), môže zatekať aj do izolácie, čo spôsobí celý sled poškodení. Nie je preto na škodu aspoň raz ročne skontrolovať lemovanie, prípadne ho občas aj preventívne pretmeliť v mieste styku s telesom komína. Okrem komína nájdeme na streche ďalšie klampiarske výrobky, ktoré si zaslúžia pozornosť starostlivého majiteľa nehnuteľnosti. Sú to predovšetkým rôzne oplechovania a lemovania strešných okien, múrov, nadmuroviek, úžľabia, ale aj celé časti striech, predovšetkým takých, ktoré majú menší sklon. Všetky tieto súčasti strechy sú vystavené poveternostným vplyvom, ktoré na nich zanechávajú stopy. Preto je potrebné ich aspoň raz za rok skontrolovať.
Či už máte novú alebo staršiu krytinu, estetickým dojmom pôsobí len vtedy, keď je čistá. Životnosť strešnej krytiny sa znižuje najmä pôsobením nepriaznivých vplyvov, ktoré spôsobujú deštrukciu materiálu povrchu krytiny, patria medzi ne:
Diagnostika objektu termovíznou kamerou (alebo tiež termografické či termovízne meranie) odhalí celý rad chýb a porúch, ktoré majú za následok zvýšené tepelné straty. Vlhké miesta v konštrukcii strechy udržiavajú dlhšie teplo zo slnečného žiarenia, ako neporušené povrchy. Z uvedenej príčiny sa strešné konštrukcie večer ochladzujú nerovnomerne. Termovízna kamera sa dá použiť na monitorovanie rozdielov týchto teplôt a presne ukáže oblasti na streche s priesakom alebo s poškodenou izoláciou.
Ochranný nástrek je zmes materiálov. Nástrek je transparentný a po vyschnutí nemení vzhľad strešnej krytiny. Vsiakne do pórov, čím zabraňuje usádzaniu mikroorganizmov. Predlžuje sa tak čas, kedy vzhľad strechy bude ako po vyčistení.
Impregnačným nástrekom sa na povrchu strešnej krytiny vytvorí hydrofóbna vrstva ktorá, zmení vlastnosti materiálu na nenasiakavé. Mechanicky sa tak zabráni usádzaniu mikroorganizmov. Impregnačné materiály sú vyrobené na základe nano technológií a ich životnosť je do 5 rokov.
Vplyvom rôznych faktorov dochádza k nechcenému poškodeniu povrchu krytiny. Príčinou sú napríklad škrabance na streche spôsobené konármi stromov, vtákmi alebo neopatrným čistením strechy. To však nie je všetko, pretože chôdza po streche v nevhodnej obuvi streche tiež neprospieva (ľahko môžete zdeformovať strešný profil a poškodiť pomerne tenký povlak). Preto je potrebné zatrieť prípadné škrabance vhodným lakom a tak opraviť poškodenú ochrannú vrstvu plechu.
Vyplnenie
formulára
Obhliadka
strechy
Schválenie
ponuky
Realizácia servisu
vašej strechy