Zdielať

Toto sú ikonické filmové scény, ktoré sa odohrali na strechách, poznáte ich?

Zaujímavosti
Toto sú ikonické filmové scény, ktoré sa odohrali na strechách, poznáte ich?

Scénam na strechách bežný divák možno ani nevenuje príliš pozornosť. My sme však strechami posadnutí a tak si všímame aj strechy, ktoré sa objavujú vo filmoch. Vybrali sme pre vás 5 ikonických filmových scén, ktoré sa odohrali práve na strechách. 

Matrix (1999)

Film Matrix patril na prahu nového tisícročia ku kasovým trhákom a svojim futuristickým poňatím ohromil milióny divákov. Jedna z najpamätnejších scén sa odohrala práve na streche, kde sa Neo a Trinity bránia pred agentmi. Práve na streche sa odohráva scéna, počas ktorej došlo k legendárnemu úhybnému manévru pred letiacou guľkou z pištole.  

Vykúpenie z väznice Shawshank (1994)

Vykúpenie z väznice Shawshank je film, ktorý vás chytí za srdce aj keď ho budete pozerať desiaty raz. Scény, kde väzni počas horúcich dní nanášajú na strechu väznice vrstvy dechtu sú doslova nezabudnuteľné. 

James Bond: Skyfall (2012)

V celej plejáde filmov s Jamesom Bondom nájdeme scén zo striech viacero. Jedna ale určite prekonáva všetky ostatné. Vo filme James Bond Skyfall sa hneď v úvode strhne naháňačka na motorkách, kde hlavný hrdina s celkom veľkou presnosťou manévruje na strechách Istambulských trhov

Vertigo (1958)

Nezabudli sme ani na staršie filmy. V jednom z vrcholných diel Alfreda Hitchcocka Vertigo si užijete viacero zaujímavých scén zo striech. V tejto psychologickej dráme o bývalom policajtovi vás už v úvode čaká znázornenie posadnutosti, využívanie únikových rebríkov a kĺzanie po streche. Ak máte strach z výšok, pri tomto filme sa vám neraz rozbúši srdce. 

Vo štvorici po opici (2009)

Rozlúčka so slobodou sa dokáže niekedy pekne zvrtnúť. Ak ste sledovali všetky filmy Vo štvorici po opici, určite si spomínate na viacero scén a to, čo všetko sa dá „zažiť“ pod vplyvom rôznych látok. Celý žúr navyše odštartovala prípitkom na streche slávneho hotela Caesar's Palace.