Zdielať

Top 10 najzaujímavejších domov slávnych futbalistov

TOP 5/10
Top 10 najzaujímavejších domov slávnych futbalistov

Zaujímalo vás niekedy, ako bývajú svetoznámi futbalisti a kde nachádzajú svoje útočisko pred svetom keď práve nehrajú, netrénujú alebo sa nezúčastňujú večierkov? Poďte sa s nami pozrieť na tie najzaujímavejšie domy svetoznámych futbalistov.

Svetové futbalové hviezdy sú často stredobodom záujmu nielen pre svoje výkony na futbalových ihriskách, ale aj majetok, ktorý si vďaka svojim obrovským zárobkom môžu dopriať. Luxusné autá, drahé oblečenie, exotické dovolenky sú len malou časťou toho, čo si môžu futbalisti svetového formátu dovoliť. My sme sa ale tentoraz zamerali na ich domy, alebo skôr honosné sídla, ktoré sú neraz aj veľmi zaujímavými architektonickými dielami.

1. Lionel Messi

Lionel Messi vlastní v súčasnosti viacero domov v Barcelone, ten najlepší ale pripomína doslova nedobytnú pevnosť. Aktuálne jeden z najlepších futbalistov sveta vo svojom dome nemá núdzu o luxus, tento dom má dokonca aj vlastnú divadelnú miestnosť. Nie je to tak dávno, čo bol pre Messiho navrhnutý nový dom, ktorý pri pohľade z vtáčej perspektívy pripomína futbalovú loptu a číslo 10. Zatiaľ však existuje len vo forme štúdie.

Messiho vila pripomína nedobytnú pevnosť

2. David Beckham

Hoci už David Beckham ukončil svoju aktívnu kariéru, stále ho môžeme považovať za „futbalovú celebritu“. David vlastní viacero luxusných domov, jeden z nich sa nachádza v blízkosti Londýna. Futbalová hviezda si ním spravila radosť v roku 1999 a súčasťou domu je nahrávacie štúdio, telocvičňa a wellness.

Beckhamova vila v blízkosti Londýna

3. Cristiano Ronaldo

Majstrovským architektonickým dielom je aj vila Cristiana Ronalda v Madride s rozlohou približne 800 m2. Jej súčasťou je 7 spální, 8 kúpeľní a samostatná miestnosť pre trofeje. Odhadovaná cena je vyše 6 miliónov eur.

Ronaldova vila s rozlohou približne 800 m2

4. Gareth Bale

V Madride ešte chvíľu zostaňme. Len kúsok od vily Cristiana Ronalda má svoje sídlo Gareth Bale, pričom tento dom predtým vlastnil Kaká. Má dve podlažia, garáž pre šesť áut, posilňovňu a nechýba tu ani bazén.

Gareth Bale býva neďaleko od Ronalda

5. Neymar Junior

Vo francúzskej obci Bougival neďaleko Paríža sa nachádza vila s obrovskou záhradou, ktorá nepatrí nikomu inému, ako svetoznámemu Neymarovi. Vo vnútri nechýba obrovský bazén, sauny, biliard a futbalista si môže oddýchnuť aj v tureckom kúpeli.

Súčasťou Neymarovej vily sú aj turecké kúpele

6. Mario Balotelli

Mario Balotelli, prezývaný aj Super Mario, svojim výstredným životným štýlom pravidelne obsadzoval titulky novín. Pozornosť vzbudila aj jeho vila, ktorú si zaobstaral po prestupe do Liverpoolu. Vyšla ho v prepočte na takmer 4,3 milióna eur, nechýba jej bazén, kinosála a štvorica veľkorysých spální. Odkedy Mario Balotelli z Liverpoolu odišiel, vila bola niekoľkokrát ponúkaná na prenájom.

Extravagantná vila Mira Balotelliho

7. Andres Iniesta

Andreas Iniesta patrí bezpochyby medzi najlepších futbalistov v rámci svojej generácie. Svoju veľkolepú vilu v Španielsku dostaval v roku 2005 a vyšla ho na takmer 4 milióny eur. Okrem luxusného nábytku a bazéna v nej nájdete dokonca aj malú kaplnku. Pred piatimi rokmi sa svoju vilu rozhodol slávny futbalista predať, a to s úsmevným odôvodnením, podľa ktorého v nej straší.

Vila Andresa Iniestu, v ktorej vraj straší

8. Didier Drogba

Futbalová hviezda z Pobrežia Slonoviny zaujala verejnosť nielen svojimi výkonmi, ale aj obrovskou vilou, ktorej rozloha je vyše 800 m2. Toto luxusné sídlo sa môže pochváliť ôsmimi kúpeľňami, siedmimi spálňami a tiež špeciálnou miestnosťou pre trofeje. Hodnota tejto ohromnej vily sa v súčasnosti odhaduje na približne 18 miliónov eur.

Luxusné sídlo Didiera Drogbu

9. Wayne Rooney

Wayne Rooney so svojou manželkou Coleen pravidelne na sociálnych sieťach zverejňujú fotografie zo svojho luxusného sídla v Cheshire. Jeho hodnota je odhadovaná na vyše 6 miliónov eur, pričom v súčasnosti sa chystajú na sťahovanie. Neďaleko ich súčasného sídla totiž vyrastá ďalšia vila, ktorá bude ešte honosnejšia. Na priľahlom pozemku sa bude nachádzať nielen plnohodnotné futbalové ihrisko ale aj stajne pre kone, okrasné jazierka a samozrejme aj bazén.

Luxusné sídlo Rooneyho v Cheshire

10. John Terry

John Terry, považovaný za najúspešnejšieho kapitána FC Chelsea, sa okrem futbalu venuje aj obchodovaniu s nehnuteľnosťami. „Jeho rukami“ prešlo viacero veľkých domov, pričom jeden z nich napríklad predal aj sultánovi z Ománu. Iba nedávno bola v ponuke na predaj aj jeho vila v Surrey s pôsobivou architektúrou a golfovým greenom na priľahlom pozemku, ktorú ste mohli mať v prepočte za vyše 6,5 milióna eur

John Terry má vášeň nielen pre futbal, ale aj realitný biznis

Mohlo by vás zaujímať

5 tipov, ako si vybrať pokrývača strechy

5 tipov, ako si vybrať pokrývača strechy

Rady

Rekonštruujete alebo idete rovno stavať novú strechu? Tak po výbere tej správnej strešnej krytiny budete zrejme riešiť otázku, ako si vybrať kvalitných majstrov. Pripravili sme pre vás 5 tipov, ako...

7. septembra 2021

Čítať viac
Prečo je dôležitý tesniaci pás okolo komína a akým spôsobom sa dá ešte použiť?

Prečo je dôležitý tesniaci pás okolo komína a akým spôsobom sa dá ešte použiť?

Rady

Pri každej streche je veľmi dôležité aj jej utesnenie. Platí to najmä o okolí komína, vikierov, výlezov a strešných okien. Jednoducho, všetky miesta, cez ktoré by mohlo v budúcnosti zatekať prípadn...

5. septembra 2021

Čítať viac
Záveterné lišty na streche: aké sú ich funkcie a prečo sú také dôležité?

Záveterné lišty na streche: aké sú ich funkcie a prečo sú také dôležité?

Rady

Oplechovanie strechy má priamy vplyv na jej úžitkové vlastnosti. Ak nezanedbáte výber a montáž klampiarskych doplnkov, konštrukcia pod strešnou krytinou bude dostatočne chránená pred poveternostným...

2. septembra 2021

Čítať viac
Šikmá strecha ako tradičná voľba: aké prináša výhody?

Šikmá strecha ako tradičná voľba: aké prináša výhody?

Zaujímavosti

Jedným zo základných kritérií, podľa ktorých rozlišujeme strechy je ich sklon. Pri výbere strechy spravidla „proti“ sebe stoja strechy ploché a šikmé, ktoré u nás stále prevažujú a patria medzi veľ...

17. júla 2021

Čítať viac