Zdielať

Trapézové plechy na fasádu – fasádne obklady z kovu

Naše produkty
Trapézové plechy na fasádu – fasádne obklady z kovu
5-(27 hlasov)

Našimi trapézovými profilmi je možné pokryť nielen strechy, ale vhodné sú aj ako fasádne obklady. Kovové fasády sa najčastejšie používajú pri komerčných objektoch, ako sú haly, prístrešky pre autá alebo prístrešky na náradie, no v modernej architektúre sa čoraz častejšie využívajú aj v prípade obytných či komerčných budov. Vysvetlíme vám výhody trapézových profilov pre fasádne obklady a tiež, čo je potrebné zvážiť pri montáži.

Výhody trapézových plechov pre fasádu

  • Lacný materiál – na rozdiel od iných fasádnych obkladov sa trapézové profily vyznačujú nízkou cenou.
  • Nízka hmotnosť – profily vážia len niekoľko kilogramov na meter štvorcový, takže strešnú konštrukciu nemusí mať vysokú nosnosť.
  • Rýchla montáž – profily je možné vďaka nízkej hmotnosti a jednoduchej montáži pripevniť na steny s minimálnou námahou.
  • Ochrana pred poveternostnými vplyvmi – tesnenia chránia naše trapézové profily pred dažďom, krupobitím a snehom. Antikondenzačná fólia pripevnená za ňou tiež ponúka ochranu proti plesniam.
  • Nízke náklady na údržbu – kovové opláštenie si nevyžaduje dodatočnú úpravu, je veľmi odolné a pri správnej inštalácii a správnej manipulácii vydrží desaťročia.

Ako prebieha montáž trapézových plechov na fasádu?

Fasádne panely môžu byť v zásade namontované horizontálne aj vertikálne a na tento účel sú priskrutkované k tyčiam. Pri montáži je potrebné dbať na to, aby sa jednotlivé panely nedeformovali alebo nepoškodili, preto je aj napriek nízkej hmotnosti najvhodnejšie, ak ich zdvíhajú a montujú dvaja ľudia.

Priemyselné budovy sa zvyčajne vyznačujú oceľovou kazetovou stenou, oceľové kazety sú namontované na stĺpoch budovy a kazety sú následne vyplnené izolačným materiálom. Trapézové profily sú k nemu pripevnené len ako ochranný vonkajší plášť. Obytné domy už majú murovanú alebo betónovú vonkajšiu stenu, v tomto prípade sú kazety inštalované ako izolácia a profily sú k nim pripevnené aj zvonku. Kazety tak poskytujú na jednej strane potrebné kotvenie pre trapézové profily a na strane druhej slúžia aj na odvetranie fasády.

Údržba a čistenie fasády z trapézového profilu

Fasády s trapézovým plechom sú v podstate nenáročné na údržbu, povrchová úprava ich chráni pred poveternostnými vplyvmi a koróziou, stekajúcimi nečistotami a vodou. Profesionálna montáž, ktorá zaisťuje nielen správne uchytenie, ale tiež zabraňuje poškodeniu vonkajšieho plášťa, je zárukou životnosti na úrovni niekoľkých desaťročí. Ak bude potrebné takúto fasádu vyčistiť, vyhnite sa abrazívnym prostriedkom, najlepšie vám poslúžia kefy a čistá voda. Pri vysokotlakových čističoch je dôležité dodržať určitý odstup od steny a mieriť pod uhlom.

Ak plánujete vyhotoviť fasádny obklad z trapézového plechu, kontaktujte náš obchodný tím – radi vám pomôžeme vypočítať potrebné množstvo pre váš projekt a poradíme aj s potrebným príslušenstvom.

Ohodnoťte náš článok

5-(27 hlasov)

Mohlo by vás zaujímať

Ako a prečo odvetrávať šikmú strechu?

Ako a prečo odvetrávať šikmú strechu?

Rady

Odvetrávanie šikmých striech neradno podceňovať a mal by to vedieť každý jeden odborník, ktorý sa venuje návrhom a realizácii striech. Napriek tomu je nevhodne navrhnuté odvetrávanie strechy stále ...

21. januára 2023

Čítať viac
Čo je vetrotesnosť striech a prečo by ste ju mali brať do úvahy?

Čo je vetrotesnosť striech a prečo by ste ju mali brať do úvahy?

Rady

Pri projektovaní novej strechy a výbere strešnej krytiny je potrebné zohľadniť poveternostné podmienky v danej lokalite a počítať aj s prípadnými excesmi. Správne skonštruovanú novú strechu s dosta...

12. januára 2023

Čítať viac
Kvalitná strecha začína správnou realizáciou krovu

Kvalitná strecha začína správnou realizáciou krovu

Rady

Krov je nosnou konštrukciou šikmých striech a vzhľadom na to, akú dôležitú úlohu plní, zaslúži si mimoriadnu pozornosť nielen pri projektovaní, ale aj pri jeho realizácii. Kvalitne vyhotovený krov ...

30. decembra 2022

Čítať viac
Nová možnosť zmrazenia aktuálnych nižších cien

Nová možnosť zmrazenia aktuálnych nižších cien

Naše produkty

Aj v roku 2023 sa očakávajú vysoké čísla inflácie, ktoré spôsobujú nielen medzi našimi zákazníkmi neistotu. Je viac než isté, že vysoká inflácia aj tento rok odvetrá z bankových účtov viac ako 10%....

23. decembra 2022

Čítať viac