Zdielať

Trapézové plechy na fasádu – fasádne obklady z kovu

Naše produkty
Trapézové plechy na fasádu – fasádne obklady z kovu
5-(27 hlasov)

Našimi trapézovými profilmi je možné pokryť nielen strechy, ale vhodné sú aj ako fasádne obklady. Kovové fasády sa najčastejšie používajú pri komerčných objektoch, ako sú haly, prístrešky pre autá alebo prístrešky na náradie, no v modernej architektúre sa čoraz častejšie využívajú aj v prípade obytných či komerčných budov. Vysvetlíme vám výhody trapézových profilov pre fasádne obklady a tiež, čo je potrebné zvážiť pri montáži.

Výhody trapézových plechov pre fasádu

  • Lacný materiál – na rozdiel od iných fasádnych obkladov sa trapézové profily vyznačujú nízkou cenou.
  • Nízka hmotnosť – profily vážia len niekoľko kilogramov na meter štvorcový, takže strešnú konštrukciu nemusí mať vysokú nosnosť.
  • Rýchla montáž – profily je možné vďaka nízkej hmotnosti a jednoduchej montáži pripevniť na steny s minimálnou námahou.
  • Ochrana pred poveternostnými vplyvmi – tesnenia chránia naše trapézové profily pred dažďom, krupobitím a snehom. Antikondenzačná fólia pripevnená za ňou tiež ponúka ochranu proti plesniam.
  • Nízke náklady na údržbu – kovové opláštenie si nevyžaduje dodatočnú úpravu, je veľmi odolné a pri správnej inštalácii a správnej manipulácii vydrží desaťročia.

Ako prebieha montáž trapézových plechov na fasádu?

Fasádne panely môžu byť v zásade namontované horizontálne aj vertikálne a na tento účel sú priskrutkované k tyčiam. Pri montáži je potrebné dbať na to, aby sa jednotlivé panely nedeformovali alebo nepoškodili, preto je aj napriek nízkej hmotnosti najvhodnejšie, ak ich zdvíhajú a montujú dvaja ľudia.

Priemyselné budovy sa zvyčajne vyznačujú oceľovou kazetovou stenou, oceľové kazety sú namontované na stĺpoch budovy a kazety sú následne vyplnené izolačným materiálom. Trapézové profily sú k nemu pripevnené len ako ochranný vonkajší plášť. Obytné domy už majú murovanú alebo betónovú vonkajšiu stenu, v tomto prípade sú kazety inštalované ako izolácia a profily sú k nim pripevnené aj zvonku. Kazety tak poskytujú na jednej strane potrebné kotvenie pre trapézové profily a na strane druhej slúžia aj na odvetranie fasády.

Údržba a čistenie fasády z trapézového profilu

Fasády s trapézovým plechom sú v podstate nenáročné na údržbu, povrchová úprava ich chráni pred poveternostnými vplyvmi a koróziou, stekajúcimi nečistotami a vodou. Profesionálna montáž, ktorá zaisťuje nielen správne uchytenie, ale tiež zabraňuje poškodeniu vonkajšieho plášťa, je zárukou životnosti na úrovni niekoľkých desaťročí. Ak bude potrebné takúto fasádu vyčistiť, vyhnite sa abrazívnym prostriedkom, najlepšie vám poslúžia kefy a čistá voda. Pri vysokotlakových čističoch je dôležité dodržať určitý odstup od steny a mieriť pod uhlom.

Ak plánujete vyhotoviť fasádny obklad z trapézového plechu, kontaktujte náš obchodný tím – radi vám pomôžeme vypočítať potrebné množstvo pre váš projekt a poradíme aj s potrebným príslušenstvom.

Ohodnoťte náš článok

5-(27 hlasov)

Mohlo by vás zaujímať

Oslavujeme 20 rokov na trhu!

Oslavujeme 20 rokov na trhu!

Naše produkty

20. výročie Maslenu predstavuje významný míľnik v histórii každej spoločnosti, nás nevynimajúc. Poďme sa spolu pozrieť týmito pár riadkami, čím sme si za tých 20. rokov ako firma prešli a na záver ...

24. júla 2023

Čítať viac
Čo sú priehradové väzníky a na čo slúžia?

Čo sú priehradové väzníky a na čo slúžia?

Rady

Priehradové väzníky si nachádzajú v stavebníctve čoraz väčšie uplatnenie, a to prakticky vo všetkých segmentoch. Využiť sa dajú ako pri priemyselných a dopravných stavbách, tak aj bežných rodinných...

22. júna 2023

Čítať viac
Ako a prečo oplechovať atiku?

Ako a prečo oplechovať atiku?

Rady

Atika je architektonickým prvkom, ktorý zďaleka nie je výsadou iba historických stavieb. Práve naopak, atika býva súčasťou napríklad aj moderných rodinných domov s plochou strechou. Či už ju v konk...

18. júna 2023

Čítať viac
Ako funguje paropriepustná fólia a prečo na ňu nezabudnúť?

Ako funguje paropriepustná fólia a prečo na ňu nezabudnúť?

Rady

Nevyhnutnou súčasťou moderných a funkčných strešných plášťov sú aj fólie, ktoré plnia rôzne funkcie. Tie vo všeobecnosti slúžia na ochranu nosných častí strechy, znižovanie únikov tepla z vnútornýc...

12. júna 2023

Čítať viac