Zdielať

Všetko podstatné o povrchovej úprave HB50 MAT

Naše produkty
Všetko podstatné o povrchovej úprave HB50 MAT
4.8-(88 hlasov)

Plechové strešné krytiny sú veľmi obľúbenou voľbou aj na Slovensku. Pred samotným výberom si však treba uvedomiť, že nie je dôležitý iba samotný plech, z ktorého je krytina vyrobená, ale najmä to, aká je jeho povrchová úprava. Práve typ povrchu a jeho kvalita dodáva plechovej krytine odolnosť a zabezpečuje dlhú životnosť. Zároveň, povrchová úprava aj v podstatnej miere ovplyvňuje vzhľad strechy. Predstavíme vám skutočného premianta vo svojej kategórii – povrchovú úpravu HB50 MAT, ktorá zaručene uspokojí aj tých najnáročnejších. 

Odpovede na vaše najčastejšie otázky alebo formulár na získanie cenovej ponuky

Nie je jedno, aký povrch bude mať vaša plechová strecha

Ak ste sa mali možnosť oboznámiť s jednotlivými materiálmi na výrobu strešných krytín, tak zrejme už viete, že plechové krytiny sú spravidla vyrábané z pozinkovaného oceľového plechu. Spôsob jeho výroby aj následného spracovania je pochopiteľne veľmi dôležitý, rovnako ako sú dôležité precízne nanesené vrstvy zinku s dostatočnou hrúbkou. Zďaleka však nejde o to najdôležitejšie. Ak si totiž pozriete ponuku plechových krytín, zistíte, že sú k dispozícii v rôznych povrchových úpravách. Takto sa jednotlivé krytiny odlišujú nielen svojím vzhľadom a cenou, ale aj dĺžkou garantovanej životnosti. 

Spomedzi mnohých výhod, pre ktoré sú plechové strechy veľmi obľúbené, vyberme možnosť jednoduchého prispôsobenia konkrétnej stavbe. Ľahko dokážu imitovať rôzne iné druhy krytín a tak sa hodia nielen k moderným, ale aj tradične navrhnutým stavbám. Zároveň sú výbornou voľbou nielen pri realizácii nových striech, ale aj rekonštrukciách a preto je možnosť výberu z viacerých tvarov a povrchov rôznych farieb skutočne vítaná. Aby nová plechová strecha dokonale zapadla do prostredia a zároveň splnila všetky vaše očakávania, treba si vedieť vybrať tú správnu povrchovú úpravu. Medzi absolútnu špičku v tomto smere patrí HB 50 MAT, ktorý môže pokrývať ako oceľové, tak aj hliníkové plechy. 

 

Plechová strecha Gapa s povrchom HB50 MAT

HB 50 MAT v znamení vysokej odolnosti a dlhej životnosti

HB 50 MAT je finálnou povrchovou úpravou plechovej strešnej krytiny, ktorá zvládne aj tie najnáročnejšie podmienky a zaručene uspokojí aj vaše vysoké nároky. Realizuje sa pomocou špeciálneho polyesterového náteru, ktorý je rovnomerne nanášaný modernými technológiami tak, aby bolo eliminované riziko vzniku akýchkoľvek nedostatkov. Práve HB 50 MAT považujeme v súčasnosti za našu najkvalitnejšiu povrchovú úpravu, pretože strešnému plechu prepožičiava vysokú odolnosť voči mechanickému poškodeniu a korózii. 

Odolnosť voči mechanickému poškodeniu oceníte nielen počas toho, ako bude krytina na streche ale tiež pri samotnej montáži, keďže riziko nechceného poškodenia krytiny je omnoho nižšie. Pochopiteľne, takto vyhotovená krytina potom vyniká aj svojou životnosťou, takže sa ňu vzťahuje predĺžená záruka až 30 rokov. 

Povrch HB 50 MAT môžete mať v rôznych farbách

Možnosť prispôsobenia vzhľadu plechovej strešnej krytiny ako jednu z výhod sme už spomenuli a matný polyesterový povrch HB 50 MAT samozrejme nie je výnimkou. Vybrať si tak môžete zo šiestich farebných vyhotovení – červenohnedého, tehlového, hnedého ale aj tmavosivého či tmavozeleného. Zaujímavou voľbou je aj čierne vyhotovenie, ktoré bude ladiť najmä k moderným domom. Ku krytinám s povrchovou úpravou HB 50 MAT u nás navyše nájdete aj klampiarske doplnky v rovnakom vyhotovení, takže vaša nová strecha bude dokonale zladená. 

Na záver už iba dodajme, že povrchovú úpravu HB 50 MAT môžeme s pokojným svedomím označiť ako prémiovú a odporúčame ju aj tým najnáročnejším klientom. Plechová krytina s touto povrchovou úpravou vás svojimi vlastnosťami určite nesklame.

Máte nezodpovedané otázky? Pozrite sekciu nášho webu, kde sme zosumarizovali odpovede na najviac kladené otázky ohľadom striech.

Ohodnoťte náš článok

4.8-(88 hlasov)

Mohlo by vás zaujímať

Jarná akcia „Až jedna tretina strechy zdarma“

Jarná akcia „Až jedna tretina strechy zdarma“

Novinky

Aktuálne máme v akcii ešte dostupných 92 124 m2 plechu Podmienky výhodného nákupu: Platí pre objednávky nad 100m2 akéhokoľvek trapézového plechu Táto skvelá ponuka sa vzťahuje na materiály v hrúbka...

22. februára 2024

Čítať viac
Technické novinky a inovácie v oblasti strešných krytín

Technické novinky a inovácie v oblasti strešných krytín

Zaujímavosti

Lepšie úžitkové vlastnosti, dlhšia životnosť či nižšie náklady na energie. Všetko spomenuté vám môže priniesť nová strecha využívajúca tie najnovšie technické riešenia a inovácie. Pripravili sme pr...

9. januára 2024

Čítať viac
Nová možnosť zmrazenia aktuálnych nižších cien

Nová možnosť zmrazenia aktuálnych nižších cien

Naše produkty

Aj v roku 2024 máme pre vás možnosť si kúpiť našu strešnú krytinu za aktuálne nižšie ceny a nechať si ju dodať neskôr. Vyhnite sa avizovanému zvyšovaniu cien strešných krytín. Pre koho je táto možn...

16. decembra 2023

Čítať viac