Zdielať

Výhody plechových plotov

Naše produkty Rady
Výhody plechových plotov
5-(22 hlasov)

Vybrať si ten správny plot nemusí byť vždy s ohľadom na okolnosti práve najjednoduchšie. Stále väčšej obľube sa pre svoje vlastnosti ale tešia práve plechové ploty, ktoré sú ideálnym riešením pre celý rad rôznych aplikácií. Zistite, v čom spočívajú ich najzásadnejšie prednosti a na aké rôzne účely je možné využiť plotové lamely vyhotovené z plechu.

Ako si vybrať ten správny materiál pre nový plot?

Pri výbere plotu dnes už zďaleka nie ste obmedzení klasickým pletivom alebo drevom. Dnešná ponuka materiálov oplotenia je mimoriadne široká a aj preto sa môže ľahko stať, že sa pri výbere trochu stratíte. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ktoré vás dovedú k výberu toho najvhodnejšieho oplotenia a zároveň sme sa zamerali na plechové ploty, ktoré predstavujú veľmi zaujímavú alternatívu k ostatným materiálom. Prejdime k tomu, čo všetko je potrebné zohľadniť pri výbere nového plotu.

Ak ste sa rozhodli pre stavbu nového oplotenia, prípadne už to súčasné nespĺňa svoj účel, je dobré urobiť si prehľad o ponuke materiálov. Odporúčame orientovať sa na tie materiály, ktoré budú v najväčšej miere reflektovať účel oplotenia. Je teda určite na mieste položiť si otázku, čo od nového plotu očakávate.

Plechové plotové lamely v rôznych vyhotoveniach

Ak vám má oplotenie domu zabezpečiť dostatok súkromia a uchrániť vás pred zvedavými pohľadmi okoloidúcich, vhodný bude určite plný plot. Naopak, ak napríklad chcete v čo najväčšej miere zachovať prírodný ráz okolia, určite môžete zvážiť aj výber živého plotu. Pri výbere toho správneho materiálu je teda potrebné vždy postupovať s ohľadom na účel oplotenia, nie je to však jediný parameter.

Pri výbere oplotenia berte určite do úvahy aj náročnosť montáže, predpokladanú životnosť materiálu a v neposlednom rade aj nároky na údržbu. Ako príklad uveďme, že kým živý plot si vyžaduje pravidelnú a niekedy aj pomerne náročnú starostlivosť, pri plechových plotoch sú nároky na akúkoľvek údržbu iba minimálne.

Ako je to so životnosťou jednotlivých materiálov? Aj v tomto prípade sú rozdiely medzi nimi celkom výrazné. Ako príklad uveďme drevené ploty, ktorých životnosť výrazne závisí od starostlivosti majiteľa, avšak aj pri tej najlepšej starostlivosti sa môže stať, že drevený plot vydrží iba približne 10-15 rokov. Oproti nim sa zasa kvalitné plechové ploty môžu pochváliť životnosťou prevyšujúcou až 50 rokov.

Plechové ploty majú využitie v rôznych objektoch

Napokon, pri výbere je vhodné zohľadniť aj estetické hľadisko tak, aby nový plot nepôsobil ako „päsť na oko“. Nechajte sa viesť nielen podľa svojho vkusu ale aj podľa okolitého prostredia. Ako sme už v úvode naznačili, bližšie sme sa zamerali na plechové ploty, ktoré sú stále populárnejšie, a to pri rôznych typoch oplotenia.

Výhody plotov z plechových lamiel

Plechové ploty pozostávajú z lamiel, ktoré môžu mať rôzny profil, šírku aj hrúbku. Vďaka tomu si môžete vybrať taký vzhľad lamiel, ktorý bude presne vyhovovať vašim potrebám. Plotové lamely sú zároveň vyrábané vo viacerých štandardných dĺžkach, avšak aj v tomto prípade je možné prispôsobenie presne na mieru konkrétnym potrebám zákazníka.

Plechové ploty majú dlhú životnosť

Výhody plechových plotov ale týmto ani zďaleka nekončia. Základom pre dlhú a bezproblémovú životnosť je výber kvalitného plechu, ktorý je dostatočne chránený pred koróziou a vplyvmi vonkajšieho prostredia. Jednoznačne odporúčame výber plotových lamiel z povrchovo upraveného žiarovo-pozinkovaného plechu, ktoré dosahujú mimoriadne dlhú životnosť. Plechové oplotenie si prakticky nevyžaduje žiadnu údržbu a jeho montáž je otázkou veľmi krátkeho času. Vybrať si navyše môžete z rôznych farieb vzorkovníka RAL, od tmavozelenej cez červenú, tehlovú až po modrú.

Kombinácia týchto výhod je dôvodom, prečo si plechové ploty nachádzajú stále väčšie uplatnenie, či už ako oplotenie záhrady, parkov alebo ohrád. Využitie plechových plotov je prakticky neobmedzené a preto by pri výbere nového plotu nemal tento materiál ujsť vašej pozornosti.

Ohodnoťte náš článok

5-(22 hlasov)

Mohlo by vás zaujímať

Nová možnosť zmrazenia aktuálnych nižších cien

Nová možnosť zmrazenia aktuálnych nižších cien

Naše produkty

Aj v roku 2023 sa očakávajú vysoké čísla inflácie, ktoré spôsobujú nielen medzi našimi zákazníkmi neistotu. Je viac než isté, že vysoká inflácia aj tento rok odvetrá z bankových účtov viac ako 10%....

17. januára 2023

Čítať viac
Ako a prečo odvetrávať šikmú strechu?

Ako a prečo odvetrávať šikmú strechu?

Rady

Odvetrávanie šikmých striech neradno podceňovať a mal by to vedieť každý jeden odborník, ktorý sa venuje návrhom a realizácii striech. Napriek tomu je nevhodne navrhnuté odvetrávanie strechy stále ...

22. decembra 2022

Čítať viac
Čo je vetrotesnosť striech a prečo by ste ju mali brať do úvahy?

Čo je vetrotesnosť striech a prečo by ste ju mali brať do úvahy?

Rady

Pri projektovaní novej strechy a výbere strešnej krytiny je potrebné zohľadniť poveternostné podmienky v danej lokalite a počítať aj s prípadnými excesmi. Správne skonštruovanú novú strechu s dosta...

22. decembra 2022

Čítať viac
Kvalitná strecha začína správnou realizáciou krovu

Kvalitná strecha začína správnou realizáciou krovu

Rady

Krov je nosnou konštrukciou šikmých striech a vzhľadom na to, akú dôležitú úlohu plní, zaslúži si mimoriadnu pozornosť nielen pri projektovaní, ale aj pri jeho realizácii. Kvalitne vyhotovený krov ...

19. decembra 2022

Čítať viac