Zdielať

Zastrešte prístrešok pre auto trapézovým plechom alebo plechovými profilmi

Rady
Zastrešte prístrešok pre auto trapézovým plechom alebo plechovými profilmi
4.8-(26 hlasov)

Prístrešky pre autá sa aj na Slovensku tešia stále väčšej obľube a čoraz častejšie dopĺňajú klasické garážové státia. Prístrešky pre autá sú zvyčajne drevené, menej často kovové alebo plastové. Prístrešok na auto ponúka výhodu ochrany áut zaparkovaných pod ním pred vetrom a počasím, kým otvorená konštrukcia umožňuje ľahký únik výfukových plynov a vlhkosti.

Ústredným prvkom prístrešku pre auto je strecha, taká „otvorená garáž“ v podstate nie je nič iné ako strecha na podperách. Nie je náhodou, že práve plechové strechynajobľúbenejším spôsobom zastrešenia prístreškov pre autá.

Trapézové profily Maslen sa používajú v prístreškoch a prefabrikovaných garážach GARDEON. GARDEON je jedným z popredných výrobcov montovaných garáží, prístreškov pre autá, záhradných prístreškov a pergol.

Plechové strechy majú veľkú výhodu v tom, že sú nielen lacné, ale dajú sa aj rýchlo a jednoducho montovať. Plechové strechy sa navyše vyznačujú obzvlášť nízkou hmotnosťou, vysokou odolnosťou voči poveternostným vplyvom a tiež vysokou odolnosťou proti korózii.

Rôzne tvary striech pre prístrešky pre autá

Väčšina prístreškov pre autá má buď klasickú plochú strechu, šikmú strechu na jednej strane alebo sedlovú strechu. Majitelia týchto jednoduchých objektov sa zriedkakedy rozhodnú pre valbové alebo oblúkové strechy.

Ľahké kovové profily sú vhodné pre takmer všetky tvary striech. Plechy rôznych vzorov sa dajú veľmi ľahko opracovať a preto sa dajú prispôsobiť takmer každému tvaru strechy.

Kým klasická škridlová alebo bridlicová krytina vyžaduje minimálny sklon okolo 22°, trapézové plechy a škridlové profily je možné použiť aj s nižšími sklonmi. Na plochej streche by mal byť pre strešnú krytinu s trapézovým plechom sklon minimálne 6°, aby voda mohla bez problémov odtekať a strecha zostala skutočne tesná.

Zastrešenie prístrešku pre autá trapézovými profilmi alebo škridlami

Trapézové profily sa bežne vyrábajú z pozinkovaného oceľového plechu alebo hliníka, pričom rôzne profily, výšky profilov a hrúbky materiálu ponúkajú širokú škálu možností.

Okrem klasických trapézových plechov, ktorých vzhľad charakterizujú lemovky a vlny, existujú aj plechové strešné profily, ktoré imitujú vzhľad klasických škridiel. Takéto „škridlové profily“ spájajú výhody plechovej strechy so vzhľadom klasických krycích materiálov ako je hlina alebo keramika. To znamená, že strechu prístrešku pre auto je možné dokonale prispôsobiť streche priľahlého domu bez toho, aby ste sa museli vzdať výhod plechovej strechy.

Plechy vyrobené z hliníka sú zvyčajne drahšie ako plechy vyrobené z ocele. Strecha z hliníkového plechu je odolná voči poveternostným vplyvom, menej hrdzavie a má mimoriadne nízku hmotnosť. Oceľový plech má na druhej strane tú výhodu, že je mimoriadne robustný a dokáže odolať veľkej záťaži, napríklad krupobitiu.

Naši pracovníci alebo váš pokrývač vám vedia povedať, či sa dodatočná investícia do hliníkových profilov pre váš projekt oplatí.

Flís ako ochrana proti kondenzácii a hluku

Aby sa zabránilo odkvapkávaniu kondenzátu zo stropu, na spodnú stranu profilov odporúčame nalepiť antikondenzačnú vrstvu – flís.

Tento materiál absorbuje prebytočnú vlhkosť a kondenzát až dovtedy, kým sa po zahriatí krytiny neuvoľní naspäť do cirkulujúceho vzduchu. Tým sa zabráni kvapkaniu kondenzátu zo stropu na autá pod ním. Flís tiež prispieva k izolácii hluku.

Ohodnoťte náš článok

4.8-(26 hlasov)

Mohlo by vás zaujímať

Prečo si vybrať kvalitnú difúznu fóliu?

Prečo si vybrať kvalitnú difúznu fóliu?

Rady

Difúznu fóliu síce na prvý pohľad nie je vidno, no zato je veľmi dôležitou súčasťou strešnej skladby a má priamy vplyv na jej životnosť. Okrem toho, že strešný plášť chráni, tak prispieva aj k tepe...

3. novembra 2023

Čítať viac
Vplyv plechových striech na mikroklímu v interiéri budovy

Vplyv plechových striech na mikroklímu v interiéri budovy

Rady

Plechové strechy majú dlhú históriu a sú jednými z najtrvácnejších a najspoľahlivejších strešných riešení. Okrem svojej odolnosti voči poveternostným vplyvom však plechové strechy ponúkajú aj mnoho...

15. októbra 2023

Čítať viac
Ako pripraviť strechu na fotovoltiku: Je moja strecha na ňu vhodná?

Ako pripraviť strechu na fotovoltiku: Je moja strecha na ňu vhodná?

Rady

Fotovoltické systémy predstavujú jedno z najúčinnejších riešení pre získavanie obnoviteľnej energie z dostupného slnečného žiarenia. Tieto systémy premenia slnečné svetlo na elektrickú energiu pros...

4. októbra 2023

Čítať viac
Sprievodca typov striech: ako si vybrať a akým chybám sa vyvarovať?

Sprievodca typov striech: ako si vybrať a akým chybám sa vyvarovať?

Ako vyberať Rady

Dobrá strecha môže vydržať desiatky rokov, zatiaľ čo zlá strecha sa rýchlo zmení na bezodnú studňu, do ktorej hádžete peniaze. Drahé opravy každých niekoľko rokov, výmena poškodenej krytiny, škody ...

2. októbra 2023

Čítať viac