Zdielať

Zastrešte prístrešok pre auto trapézovým plechom alebo plechovými profilmi

Rady
Zastrešte prístrešok pre auto trapézovým plechom alebo plechovými profilmi
1/5 - (1 hlasov)

Prístrešky pre autá sa aj na Slovensku tešia stále väčšej obľube a čoraz častejšie dopĺňajú klasické garážové státia. Prístrešky pre autá sú zvyčajne drevené, menej často kovové alebo plastové. Prístrešok na auto ponúka výhodu ochrany áut zaparkovaných pod ním pred vetrom a počasím, kým otvorená konštrukcia umožňuje ľahký únik výfukových plynov a vlhkosti.

Ústredným prvkom prístrešku pre auto je strecha, taká „otvorená garáž“ v podstate nie je nič iné ako strecha na podperách. Nie je náhodou, že práve plechové strechynajobľúbenejším spôsobom zastrešenia prístreškov pre autá.

Trapézové profily Maslen sa používajú v prístreškoch a prefabrikovaných garážach GARDEON. GARDEON je jedným z popredných výrobcov montovaných garáží, prístreškov pre autá, záhradných prístreškov a pergol.

Plechové strechy majú veľkú výhodu v tom, že sú nielen lacné, ale dajú sa aj rýchlo a jednoducho montovať. Plechové strechy sa navyše vyznačujú obzvlášť nízkou hmotnosťou, vysokou odolnosťou voči poveternostným vplyvom a tiež vysokou odolnosťou proti korózii.

Rôzne tvary striech pre prístrešky pre autá

Väčšina prístreškov pre autá má buď klasickú plochú strechu, šikmú strechu na jednej strane alebo sedlovú strechu. Majitelia týchto jednoduchých objektov sa zriedkakedy rozhodnú pre valbové alebo oblúkové strechy.

Ľahké kovové profily sú vhodné pre takmer všetky tvary striech. Plechy rôznych vzorov sa dajú veľmi ľahko opracovať a preto sa dajú prispôsobiť takmer každému tvaru strechy.

Kým klasická škridlová alebo bridlicová krytina vyžaduje minimálny sklon okolo 22°, trapézové plechy a škridlové profily je možné použiť aj s nižšími sklonmi. Na plochej streche by mal byť pre strešnú krytinu s trapézovým plechom sklon minimálne 6°, aby voda mohla bez problémov odtekať a strecha zostala skutočne tesná.

Zastrešenie prístrešku pre autá trapézovými profilmi alebo škridlami

Trapézové profily sa bežne vyrábajú z pozinkovaného oceľového plechu alebo hliníka, pričom rôzne profily, výšky profilov a hrúbky materiálu ponúkajú širokú škálu možností.

Okrem klasických trapézových plechov, ktorých vzhľad charakterizujú lemovky a vlny, existujú aj plechové strešné profily, ktoré imitujú vzhľad klasických škridiel. Takéto „škridlové profily“ spájajú výhody plechovej strechy so vzhľadom klasických krycích materiálov ako je hlina alebo keramika. To znamená, že strechu prístrešku pre auto je možné dokonale prispôsobiť streche priľahlého domu bez toho, aby ste sa museli vzdať výhod plechovej strechy.

Plechy vyrobené z hliníka sú zvyčajne drahšie ako plechy vyrobené z ocele. Strecha z hliníkového plechu je odolná voči poveternostným vplyvom, menej hrdzavie a má mimoriadne nízku hmotnosť. Oceľový plech má na druhej strane tú výhodu, že je mimoriadne robustný a dokáže odolať veľkej záťaži, napríklad krupobitiu.

Naši pracovníci alebo váš pokrývač vám vedia povedať, či sa dodatočná investícia do hliníkových profilov pre váš projekt oplatí.

Flís ako ochrana proti kondenzácii a hluku

Aby sa zabránilo odkvapkávaniu kondenzátu zo stropu, na spodnú stranu profilov odporúčame nalepiť antikondenzačnú vrstvu – flís.

Tento materiál absorbuje prebytočnú vlhkosť a kondenzát až dovtedy, kým sa po zahriatí krytiny neuvoľní naspäť do cirkulujúceho vzduchu. Tým sa zabráni kvapkaniu kondenzátu zo stropu na autá pod ním. Flís tiež prispieva k izolácii hluku.

Ohodnoťte náš článok

1/5 - (1 hlasov)

Mohlo by vás zaujímať

Potrebujem stavebné povolenie pri rekonštrukcii strechy?

Potrebujem stavebné povolenie pri rekonštrukcii strechy?

Rady

Rekonštrukcia strechy je procesom, ktorý je niekedy nevyhnutným predpokladom na to, aby bola stavba vôbec použiteľná. V iných prípadoch je zas hlavným cieľom rekonštrukcie zmena vzhľadu stavby a zl...

7. októbra 2022

Čítať viac
Šikmá alebo rovná strecha? Toto porovnanie vám pomôže v rozhodovaní

Šikmá alebo rovná strecha? Toto porovnanie vám pomôže v rozhodovaní

Ako vyberať

Výber medzi šikmou a rovnou strechou by určite nemal pripomínať súboj Dávida s Goliášom, práve naopak. Emócie je lepšie odložiť bokom a k posudzovaniu výhod jedného či druhého riešenia si sadnúť s ...

27. septembra 2022

Čítať viac
Stanová strecha a všetko, čo by ste o nej mali vedieť

Stanová strecha a všetko, čo by ste o nej mali vedieť

Zaujímavosti

Stanová strecha, nazývaná aj ihlanová, bola pomerne bežným javom predovšetkým pri menších rodinných domoch so štvorcovým pôdorysom postavených v 60-tych a 70-tych rokoch minulého storočia. Svojich ...

7. septembra 2022

Čítať viac
Správna montáž plechovej strechy ako kľúč k jej dlhovekosti a chyby, ktorým by ste sa mali vyhnúť

Správna montáž plechovej strechy ako kľúč k jej dlhovekosti a chyby, ktorým by ste sa mali vyhnúť

Rady

Kvalitná plechová strecha vám pokojne môže vydržať aj desiatky rokov. Dôležitý je však nielen správny výber materiálov a doplnkov, ale aj montáž presne podľa pokynov výrobcov. Stále sa stretávame s...

18. augusta 2022

Čítať viac